21 березня відзначають Міжнародний день людини з синдромом Дауна (ВІДЕО)

Вони випромінюють світло. Мабуть, через це їх і називають «дітьми сонця». Івано-франківські медики спільно з громадськими організаціями долучились до відзначення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна. Кажуть, цим людям важко адаптуватись до нормального життя. І справа не лише в соціалізації.

Статистика приблизно однакова в різних країнах, стверджують фахівці. В Україні щорічно народжується майже півтисячі «сонячних» дітей. Що стосується Прикарпаття – тут частота цього захворювання менша за середній світовий показник. Це – один випадок на 1160 новонароджених.

Фахівці кажуть, таким людям та їхнім сім’ям потрібна максимальна психологічна, медична, педагогічна та інформативна опора. На це спрямована медико-соціальна реабілітація для людей із синдромом Дауна. Та значно важливіше – звичайна людська підтримка. Та сприйняття суспільством «особливих» – як рівних собі.

Міжнародний день людини з синдромом Дауна відзначають 21 березня. І не випадково. День і місяць відповідають номеру та кількості хромосом у «сонячного» новонародженого.

Ірина Головенко, Андрій Шустикевич. Новини на «Вежі».

Схожі записи

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

ПОГОДА

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: trcvezha@gmail.com