Дмитро Герелюк: «Я з вогнем на ти»

Жонглювання вогнем – справа не з простих. Важливо дотримуватися правил безпеки, зважати на оточуючих і, до того ж, дарувати глядачам захват. Розмова з актором театру вогню – Дмитром Герелюком. Чоловік розповів, як вперше познайомився і захопився мистецтвом фаєр-шоу, як згодом створив власну команду театру вогню, як доводилось обпікатися та куди найчастіше запрошують «вогневиків» з виступами.
 
– Чому ви почали захоплюватися вогнем? З чого все почалося?
 
– У 2012 році я займався військовою реконструкцією і мав нагоду побувати на фестивалі «Живе Середньовіччя», де й побачив вогняний виступ однієї команди. Пригадую, тоді мені це так сподобалося, що відтоді я також почав займатися фаєр-шоу. Згодом у мене з’явився колектив. Всі ми – самоучки: сьогодні доступні різноманітні уроки з фаєр-шоу в Інтернеті, а також відвідували фестивалі, де збираються багато «фаєрщиків» з різних країн.
 
– Чи траплялися непередбачувані ситуації під час виступу? Чи отримували ви опіки?
 
– Все приходить з практикою. Людина, котра займається цієї справою вже певний час, ставиться до цього без страху. Легенькі опіки – це ж не смертельно, а важких опіків не було, оскільки завжди має бути техніка безпеки. Важливо не тільки не обпектись самостійно, а ще й не зачепити товариша. Без засобів безпеки ми не розпочинаємо виступ. Хоча, інколи бува, страждає волосся.

 

– Де ви виступаєте?
 
– Оскільки ми не маємо змоги виступати у самих клубах, то виступаємо на їхніх територіях, перед приміщенням. Нас запрошують на різноманітні святкування.
 
maxresdefault
 
– Ви досить часто виступаєте у середмісті для перехожих. Як це сприймають?
 
– Людям це подобається, вони дивляться і залюбки кидають гроші. Кошти збираємо виключно на те, що потрібно для шоу.
 
– Де і як ви проводите репетиції?
 
– У моєму колективі зараз п’ятеро людей: я, Олег Бобручак, Аліна Лебідь, Олексій Колочко і Уляна Фторова. Олексій та Уляна з Коломиї, тому репетиції проводити з ними проблематичніше, аніж з рештою. Тренуватись простіше влітку, оскільки вони відбуваються на вулиці, вже взимку – в приміщенні. Репетиції відбуваються без вогню, є спеціальний тренувальний реквізит, який можна використовувати у залах.
 
– Фаєр-шоу для тебе – професія чи захоплення?
 
– Радше за все, залишається захопленням, оскільки ця робота вважається сезонною. Взимку фаєр-шоу можуть замовляти тільки на Новий рік, а влітку попит більший.
 
– Яка мета команди сьогодні?
 
– Ми докладаємо зусилля для того, щоб популяризувати рух фаєр-шоу в Івано-Франківську. До слова скажу, що фестивалі вогню відбуваються щороку в Києві та Львові.
 
Тарас ЗЕНЬ
 
Сніжана САМАНЧУК
 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *