Ігор Новіков: «Прийде час, коли всі дахи будинків будуть оснащені сонячними станціями»

Сьогодні розповімо про альтернативні джерела енергії та енергозбереження, як невід’ємну частину покращення екологічної ситуації. Що таке альтернативні джерела енергії? Це дуже просто, адже ми зустрічаємось з ними у повсякденному житті. Альтернативні джерела енергії – це відновлювальні джерела енергії, такі як: енергія сонця, вітру, річок, океанів, енергія біомаси та інше. Всі природні ресурси Землі, які існують постійно, або виникають періодично. Важливим фактором їх розвитку є донесення людей про необхідність їхнього використання і любов до природи.
 

Існує проблема браку енергетичних ресурсів, оскільки їхнє вживання зросло в сотні разів. Відповідь на вирішення цієї проблеми відоме, проте, не всі до кінця усвідомлюють саму проблему. Мова про альтернативні джерела енергії.
 

Чому ж майбутнє за альтернативними джерелами? Вони відновлювані, тобто не існує загрози вичерпності цих ресурсів, також вони відносно безпечні. Розробники намагаються використовувати технології, які дозволяють скоротити шкідливий вплив енергетичної промисловості на довкілля, а отже, на здоров’я людини. До того ж, альтернативні джерела енергії доступні, бо це енергія Сонця, вітру, потоку води, біомаси, Землі, хвиль тощо. Словом, усього, що нас оточувало завжди. Важливо тільки – навчитися використовувати цю енергію, аби її вистачало для сучасних масштабів споживання.
 

Більше про проблему електроенергії, екосистеми та альтернативного опалення – читайте у розмові із засновником компанії «Еко Енергія Центр» – Ігорем Новіковим. Чоловік вже кілька років поспіль займається обслуговуванням у сфері альтернативних джерел енергії. За його спиною не один успішний проект по енергозбереженню.
 


 

 

IMG_1285 (1)
 

– Ігоре Альбертовичу, розкажіть більше про вашу діяльність.
 

– Я представляю франківську компанію «Еко Енергія Центр», де ми продаємо, встановлюємо та обслуговуємо альтернативні джерела енергії: сонячні станціі, мережеві сонячні станції під «Зелений тариф», автономні сонячні станції, геліоколекторні системи, твердопаливні  котли, електроопалення, світлодіодні ліхтарі з датчиками руху,а також займаємося утепленням фасадів та встановленням енергозберігаючих вікон і дверей.
 

Тобто, моя діяльність зосереджується на альтернативних джерелах енергії. Це поновлювані джерела, до яких відносять енергію сонячного випромінювання, вітру, морів, річок, біомаси, теплоти Землі, та вторинні енергетичні ресурси, які існують постійно або виникають періодично у довкіллі.
 

– Чому ж це питання настільки зараз важливе для людства?
 

– Розвиток та використання альтернативних та відновлювальних джерел енергії (вітрової і сонячної енергії, біопалива, тощо) є вагомим фактором для зміцнення енергетичної безпеки та зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище, саме це я вважаю ключовим фактором необхідності цих джерел. Важливість розвитку альтернативної енергетики є очевидною, вона відіграє вирішальну роль у зменшенні парникових викидів, знижені негативного впливу на довкілля, підвищує безпеку енергопостачання, допомагає зменшити залежність від імпорту енергії. Кожен, хто шанує себе, своє оточення та дбає про наступне покоління –  повинен це усвідомити.
 

Сонячна станція. Галицька 105

Сонячна станція. Галицька 105

 

– Розкажіть більше про сонячні електростанції. Що це таке, та для чого їхнє встановлення?
 

– Вони бувають різних типів: баштового типу, тарілкового, параболічні концентратори, комбінованого та електростанції на основі сонячних панелей. Для організації сонячної електростанції використовують фотоелектричні модулі (сонячні панелі) різної потужності, контролер заряду, акумулятори та інвертор в залежності від типу сонячної електростанції.
 

За призначенням фотоелектричні сонячні електростанції бувають: промислові, для отримання та подальшого продажу електроенергії; побутові, для отримання електроенергії, яка використовується у власних потребах. Складові компоненти фотоелектричної системи: сонячні панелі, опірні монтажні конструкції для розміщення панелей, акумуляторні батареї для накопичення отриманої електроенергії, контролер заряду акумуляторів; інвертор для перетворення постійного струму.
 

Сонячна електростанція може працювати без акумуляторів, при прямому підключенні у мережу. Правда це доцільно при умові використання «Зеленого тарифу». Що таке «Зелений тариф»? Це підвищений тариф, за яким держава розраховується за електроенергію виробленою альтернативними джерелами енергії (сонячні панелі, сонячні електростанції, вітрові електростанції, біокомплекси).

IMG_1336 (1)
 

– Чому б ви рекомендували її встановлення громадянам?
 

– На мою думку, встановлення мережевої сонячної електростанції – дуже вигідне вкладення. Вона швидко окуповується, близько трьох-п’яти років. Для її встановлення потрібно всього два-три дні.
 

– Як щодо геліоколекторних станцій, яка з них вигода?
 

– Найпростіший та, відповідно, дешевий спосіб підігріву води – це використання геліосистеми. При використанні системи сонячного нагріву влітку, можна отримати необхідну температуру води будь-якого об’єму, а взимку, завдяки геліосистемі, вдасться суттєво зменшити затрати на нагрівання. Правильно спроектована система сонячного нагріву дозволить практично безкоштовно нагрівати воду. Наші фахівці можуть допомогти підібрати ефективне рішення для створення геліосистеми. Ми маємо розрахунки встановлених геліоколекторних станцій різних потужностей, починаючи від 200 л гарячої води на добу, що розраховано на сім’ю з чотирьох осіб. Взимку геліоколектори підключині до котлів, підігрівають воду до 35-45 градусів.
 

IMG_1298 (1)
 

– Яким ще чином можна забезпечити альтернативне опалення вдома чи в інших приміщеннях?
 

– Тут варто згадати електричне опалення. Скажу, що ми пропонуємо нашим клієнтам батареї виробництва заводу UDEN-S, який знаходиться в Кіровограді. Це тому, що вони дуже економні, споживають всього 500 Вт, а обігрівають площу 15м2  при висоті стелі – 2,50м. Якщо, до прикладу, кімната має 30м2 , то для обігріву достатньо дві батареї, гарантія на батареї п’ять років.
 

Ви можете звернутися в Обленерго і підписати договір про двотарифне обслуговування, тобто з 23:00 до 7:00 електроенергія буде дешевше на половину. Я вважаю, що це буде доцільніше, аніж використовувати газ. Електричні батареї споживають, як максимум, 1,5-2 кВт для обігріву однокімнатної квартири. Люди помічають цю економію. До того ж, важливо, що встановлення цієї системи досить просте: легко вішаються на стіну, або на «ніжках», не потрібно використовувати жодних шлангів, не потрібно нищити стіни, та слідкувати за тиском в котлі, цим батареям не страшний перепад струму у мережі.
 

У Івано-Франківську є будинок, який повністю перейшов від газового опалення на електричне. Були подані заявки в Обленерго і на кожну квартиру було виділено 3 500 кВт пільгових на обігрів квартир.
 

IMG_1318
 

– Якщо порівнювати звичайне опалення з альтернативним, то які ключові критерії можна виділити?
 

– Різниця в ціні та якості. Це тепло дешевше у три-чотири рази, аніж газове. До того ж, легкий дешевий монтаж за 15 хвилин. Обслуговування не потребує жодних витрат, а це теж дуже важливо.
 

– Наскільки вигідне таке встановлення, оскільки люди часто відмовляються від нього через те, що вважають це дорогим задоволенням?
 

– Підігрів однокімнатної квартири обійдеться близько у 6000 грн. В ціну входить: встановлення батарей по всій квартирі (ванна, кухня, коридор, кімната) разом з монтажем та батареями, – хіба це дорого?
 

– Що потрібно для встановлення сонячних панелей у будинку?
 

– Ну, по-перше, наш інженер спочатку виїжджає на місце будинку, оглядає як розміщений будинок і обдумує все так, щоб встановлена станція давала максимальну віддачу, також перевіряє міцність даху. У нас є окремий монтаж профілів, які ще більш укріплюють панелі. Монтуються вони дуже легко, потрібно всього два-три дні. По графіку подачі документів, ви зможете в Обленерго за два-три тижні повністю підключити сонячну мережеву станцію. У Франківській області у нас зараз є більше 35-ти абонентів, які за останні півтора року підключили станції.
 

unnamed

Еко Енергія Центр. Село Вільшаниця

 

– Яким проектом найбільше пишаєтеся, який став найкориснішим?
 

– Згадаю, можливо не найуспішніший, але для нас дуже важливий проект. Ми виграли тендер ПРООН , по освітленню у селі Вільшаниця Тисминецького району. Встановили світлодіодні вуличні ліхтарі 40 Вт, встановили сонячну станцію 2кВт. Станція виробляє достатньо електроенергії для освітлення села з 23:00 до 6:00. Вмонтовані також сутінкові датчики, які вмикають ліхтарі. Також ми виконали проекти у Калуші, Київській та Львівській областях. Все більше і більше звертаються до нас люди, оскільки гостро відчувають потребу у зміні добробуту.
 

Еко Енергія Центр. Село Вільшаниця

Еко Енергія Центр. Село Вільшаниця

 

– Хто ж технічно виконує роботу над встановленням?
 

– Цим займається наш інженер, Богдан Кузишин, котрий спеціалізується встановленням сонячних електростанцій та геліоколекторних систем. Ця людина – спеціаліст високого рівня. Дуже тішить, що всі клієнти задоволені роботою нашого інженера.
 

– Розкажіть більше про Білюкси. Що вони собою представляють?
 

– Найкращим варіантом для швидкого обігріву холодних приміщень, для приміщень, які тривалий час не обігрівались, а також для приміщень, які необхідно обігріти зонально, є стельові довгохвильові обігрівачі Білюкс. Абсолютно комфортні відчуття від роботи обігрівача. Під стельовими обігрівачами можна працювати, відпочивати, спати без будь-яких неприємних відчуттів. Зараз я подав пропозицію у франківські ВНЗ для обігріву аудиторій, де дуже холодно, де батареї не можуть обігріти таку площу. Вони вже перевірені на практиці: багато франківських вуличних кафе перевірили їхню роботу. Важливо те, що вони не спалюють повітря, не шкідливі.
 

– Хто ваш найчастіший клієнт?
 

– Я пропоную їхнє встановлення для приміщень, які мають велику площу та високі стелі. Їх можна розмістити на будь-якій висоті. Я б пропонував їх розміщення в готелях, університетах, магазинах, торгових центрах. Цікаво те, що вони мають естетичний вигляд, вони непомітні. Коли заходиш з вулиці у приміщення, то відразу відчуваєш приємний оазис тепла.
 

IMG_1313 (1)
 

– У вашому офісі вони теж встановленні. Розкажіть на власному прикладі, наскільки вони вигідні?
 

– Якщо б мені довелося користуватися газовим котлом для обігріву магазина, виходило б у добу близько 300 гривень, відповідно у місяць – 9 000 гривень. Натомість, з Білюксами я сплачую за опалення та освітлення, обладнання яке споживає електроенергію в приміщенні  100 м2  – 1800 гривень у місяць. Для себе я вирішив, що це найвигідніший варіант.
 

– Якими ще проектами займаєтеся?
 

– Нещодавно запропонували лікарні, що на Мазепи, встановлення сонячної станції у 150 кВт, геліоколекторів на 30 000 л води вдень, і твердопаливних котлів, які працюють на будь-якому паливі. Також залучили до цього проекту закордонних інвесторів. «Еко Енергія Центр» та Науковий парк «Прикарпатський університет» заснували екоенергетичний Івано-Франківський кластер за польською програмою.
 

– Яким, на вашу думку, буде розвиток альтернативного опалення, електроенергії, в Україні надалі?
 

– У нашому кластері є проекти, які розробляють науковці та студенти. Ми активно пишемо проекти та подаємо їх на гранти. 80% нашої роботи полягає у поясненні людям про альтернативне опалення, а це повинна була б робити держава. Є така пропозиція, щоб кожне село мало свою сонячну станцію, щоб була можливість відмовитися від газового опалення. Встановлення електричних  батарей UDEN-S  було б достатньо для будинку в 60 м2 , це один з економних варіантів для підігріву будинку.
 

IMG_1316
 

– У цьому питанні важливо розуміти те, що спочатку потрібно витратися на покупку чималу суму, проте за декілька років вона повністю окупиться, і тоді люди почнуть заощаджувати протягом життя. Правильно я розумію?
 

– Люди щодня витрачають шалені кошти на дрібниці, але не замислюються, що підсумувавши ті витрати сума виявиться величезною та й не потрібною. Саме тому, ми готові допомагати у вирішенні цього питання. Потрібно змінювати своє життя тільки на краще. Ми працюємо по всій країні, готові співпрацювати з усіма, хто вирішив обрати для себе альтернативний шлях опалення та економії електроенергії.
 

– Чому ви почали займатись цією діяльністю?
 

– Мені, небайдужа екологічна ситуація, тому я стараюся внести свій вклад в покращення екології України. Використання альтернативних джерел енергії в Україні дозволить значно зменшити шкідливий вплив на навколишнє середовище, парникові викиди, та позбутись енергетичної кризи.
 

– Ви маєте досвід спілкування із студентами. Як реагує молодь на незалежну еко-енергію?

 
– Молодь дуже цікавиться альтернативними джерелами енергії, оскільки за цим майбутнє. Я думаю, прийде час, коли всі дахи будинків будуть оснащені сонячними електростанціями. Є дуже багато студентів, котрі самостійно розробляють свої проекти, вводять започаткування та стають винахідниками.
 

IMG_1327
 

ІНФОРМАЦІЯ НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ

 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *