НОВИНИ

Історія в кадрі (ВІДЕО)

Історія в кадрі (ВІДЕО)

Серпень 41-го року… у Станіславі – окупаційні війська. Навпроти нинішньої Філармонії – офіційна церемонія передачі влади. З нагоди створення генерал-губернаторства” Галичина”. Ці унікальні кадри розшукав автор телепрограми “Оцифрований Івано-Франківськ” Тарас Зень. Аж у … Москві.

Другу світову в Станіславі пережив Володимир Баран. У 41-му дванадцятилітнім підлітком спостерігав за швидкою зміною окупаційної влади в місті. Розповідає, до появи нацистів місцеве населення ставилося з острахом.

А пізніше Володимир Баран на собі відчув, як карали місцевих за непокору фашистському режиму.

Військова кінохроніка відзнята у стилі фашистської пропаганди, кажуть історики. Це був суперечливий час. Із створенням дистрикту “Галичина” формувався новий адміністративний устрій. Однак, сподівання людей на краще гестапо перекреслило масовими репресіями.

Педантичність німців запам”яталася і Омелянові Левицькому. У 41-му році йому виповнилося лише 6. Та спогади збереглися.

Про існування подібного відео місцеві краєзнавці знали. Відтак шукали цю кінохроніку останні 6 років. Ексклюзивний відеоархів допоміг знайти один із поціновувавчів програми про історію Івано-Франківська.

Переглянути військову кінохроніку повністю можна буде вже наступного тижня. На місцевому телеканалі у авторській програмі “Оцифрований Івано-Франківськ”.

Оксана Семко, Мирон Василик, Новини на “Вежі”.

Сподобався матеріал? Поділись ним з іншими:

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: trcvezha@gmail.com

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial