Лілія Млинарич: “Гарний результат – це наслідок доброго планування”

Цього року в Україні відбувається велика кількість фестивалів у зовсім різних напрямках. Український слухач сьогодні все частіше зорієнтований на альтернативну музику, тому фестивалі музичного альтернативного типу користуються попитом. Сьогодні розповімо про фестиваль “Джаз Коктебель” (Koktebel Jazz Festival). Один із найдавніших заходів України. Фестиваль існує з 2003 року.
 
Про культурний аспект, аудиторію та першу за життя заходу зміну локації фестивалю розповіла президент фестивавлю “Джаз Коктебель” – Лілія Млинарич.

 
inside
 
– Розкажіть, як і коли виникла ідея створення фестивалю?
 
– Ідея створення Фестивалю з’явилась ще у 2003 році. Це була весна, травень. Після родинної подорожі до Коктебелю та відвідування Будинку-музею Максиміліана Волошина. Музей та містечко занепадало, не було сучасної інфраструктури, це не було місце гідне відпочинку. Два готелі та чотири-п’ять баз відпочинку (і ті радянського зразка). Але для мене то було місце дитинства, де я відпочивала з батьками, тому це місце я пам’ятала чарівним та казковим. 
 
Декілька друзів і я вирішили щось змінити, вдихнути життя у місце дитинства. До того ж, для мене це був особистий виклик, бо працюючи у великій, на той час українській компанії, я мала проходити тренінги особистого розвитку та зробити щось незвичне та те, чого ніколи в житті не робила. Так і сталося. Вже цього року українці побачать чотирнадцятий Фестиваль. Для мене та команди – це велике досягнення.
 
– Скільки часу пройшло від ідеї до реалізації задуму? Яким був перший фестиваль? Чи пригадуєте свої емоції?
 
– Пам’ятаю, перша розмова із друзями відбулась 30 травня, а перший Фестиваль відкрився 9 липня 2003 року. Один раз у житті може статись щось фантастичне і казкове. Для мене і моїх друзів – це був перший фестиваль: ночували у наметах, їли татарський плов та овочі, слухали і слухали музику.
 
Ми знайшли партнерів, котрі надали для фестивалю безкоштовно сцену, все сценічне обладнення та друзів-музикантів, котрі приїхали за компанію підтримати ідею. Найбільш авантюрними (у гарному сенсі) і були українські та кримські джазмени. Якщо говорити про тодішні емоції – то це було відчуття справжнього дива.
 
ANT_2742
 
– Чи вдається реалізовувати все задумане на фестивалі?
 
– Чи вдається все реалізувати? Мрія ніколи не має краю! Намагаємося втілити всі ідеї, але іноді їх аж забагато, а ресурсів – мінімальна кількість. Фестиваль третій рік поспіль живе без спонсорів, у звя’зку із вимушеним переїздом багаторічні угоди перестали діяти, але дякуємо нашим друзям з дипломатичних установ та нашій публіці завдяки яким ми живемо та розвиваємося.
 
– Як вдається координувати, організовувати таке масштабне дійство?
 
– Гарний результат, особливо коли це стосується великих заходів, це завжди наслідок доброго планування, і ми приділяємо цьому багато часу.
 
Готуватись до наступного фестивалю починаємо вже за місяць після проведення чергового. Велику роль відіграє і допомога місцевої влади та зацікавлених мешканців.
 
Колись у Коктебелі, щоб перенести велику сцену з центральної частини містечка до іншого, гарного але не зовсім зручного місця, місцеві підприємці зробили окремий під’їзд та придбали дорогий кабель для підключення.
 
ANT_3544
 
– Якщо порівнювати цьогорічний фестиваль із попереднім роком, що буде різнитися, що змінилося?
 
– Перше, що ми змінили цього року – це локація, вона нова і для нас. Це перший досвід та спроба зробити Фест у місті, бо в Чорноморську живе майже 70 тисяч мешканців.
 
По-друге, кожного року лайн-ап особливий і цього року теж. Він дуже фестивальний, а ще ми дуже раді, що повернеться четвертий сценічний майданчик – джазовий і нова програма “Джаз і море”, де глядач побачить нові проекти чарівних українських музикантів.
 
– Розкажіть більше про місце проведення. Яка атмосфера пануватиме?
 
– Чорноморськ дуже красиве місце з великим парком, новим ім’ям, чарівним узбережжям та привітними мешканцями. Сам фестивальний майданчик буде розташований у парковій зоні, також буде майданчик “Відкрита сцена” (Open Stage), він буде розташований на міському пляжі.
 
Виступи молодих і талановитих українських музикантів, яких дбайливо вибрали наша публіка та Експертна рада, будуть доступні для всіх бажаючих.
 
ANT_6682
 
– Чи багато музикантів, гуртів, співаків погодилося виступати на фестивалі?
 
– Цьогоріч на всіх майданчиках Фестивалю пройде 50 концертів, у яких прийматимуть участь майже 200 музикантів з 12 країн.
 
– Яка родзинка цьогорічного “Koktebel Jazz Festival” фестивалю?
 
– Як на мене, у нас на Фестивалі будуть і родзинки, і вишеньки (сміється). Це і арт-фестиваль сучасного мистецтва “ARTISHOCK”, і наші хедлайнери (на кожному майданчику), і джазова субота з неймовірними учасниками на головній сцені Фестивалю “Nu Jazz Stage”.
 
– Які фестивальні заходи в Україні Вам імпонують?
 
– Особисто мені імпонують якісні фестивалі з особливим та неповторним лайн-апом, гарною атмосферою, котру організатори підтримують з особливою любов’ю, і я радію, що їх в Україні стає більше.
 
jazz_394
 
– Що б Ви хотіли змінити у культурному житті України?
 
– Потрібно змінити своє відношення до культури як такої, тоді будуть зміни і в культурному житті.
 
Мені здається, що прийшов час відійти від регулювання культури, що, на жаль, є наслідоком недалекого минулого. Щоб провести фестиваль чи будь-який інший культурний захід, не зважаючи на репутацію та історію, маєш збирати “папірці”, візи, вмовляти місцеву владу. Необхідно надати можливість містам і містечкам проростати культурними ініціативами у новому форматі з новим контентом.
 
Також потрібно готувати арт-менеджерів нової формації, надати їм можливість стажування за кордоном завдяки грантовим програмам, і держава має давати не кошти, а можливості, надавати допомогу у встановленні нової генерації людей, що будуть розвивати українську культуру в сучасному світі.
 
– Який вплив, на Вашу думку, мають такі заходи на громадськість?
 
– Я можу сказати лише одне – для того щоб люди змінювались потрібно їх надихнути, дати яскраві емоції, розкривати світ. Фестивалі з цим добре справляються.
 
0_8cb43_c9b03525_orig
 
– На яку аудиторію розраховуєте?
 
– Аудиторія у нас енергійна, креативна, чудова. Це молоді активні освічені люди. Саме тому ми вже багато років не традиційний джазовий, а Фест сучасної яскравої і нової музики. Нашим гостям від 25 до 35 років, серед них є і молоді родини, яких звела доля саме на Фестивалі. Ми дякуємо їм, що вони їдуть до нас за особливою атмосферою і новою музикою.
 
– Які асоціації з Івано-Франківськом та Західною Україною?
 
– Івано-Франківськ дуже красиве українське місто з неймовірною історією та красивою архітектурою. Мрію, колись його відвідати. Бажаю всім мешканцям миру та успіху, і запрошую на чотирнадцятий музичний фестиваль “Джаз Коктебель”, який є та буде українським.
 
Сніжана САМАНЧУК
 
Віра ДОБЖИНЕЦЬКА
 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *