Прикарпатські винахідники розробили модель термоелектричного генератора (ВІДЕО)

Прикарпатські винахідники розробили модель термоелектричного генератора (ВІДЕО)


Прикарпатські винахідники розробили модель термоелектричного генератора. Кажуть, цей пристрій здатен перетворити будь – який вид тепла в електрику. Від температури тіла до енергії, що виробляють потужні двигуни під час виробництва. На основі складних напівпровідникових металів, які розташовані в певній послідовності, пояснюють винахідники.

Термоелектрогенератор набуде широкого застосування в побуті, прогнозують науковці. Його можна прикріпити до холодильника, мобільного телефону чи будь-якого іншого гаджету. За відсутності електрики пристрої зможуть використовувати власну енергію. Винахідники припускають, зацікавить такий генератор також автовласників. Згідно з науковими дослідженнями автомобілі «викидають» в атмосферу понад 40 відсотків тепла. Цієї кількості енергії достатньо, аби забезпечити функціонування системи клімат – контролю в салоні, запевняють фахівці.

Місцеві науковці спільно з турецькими колегами виконують технічне замовлення ООН в рамках проекту «Наука заради миру». Його вартість понад двісті тисяч євро. Кажуть, проект окупиться за 2.5 роки.

Віра Лутчин, Андрій Шустикевич , Новини на Вежі

comments powered by HyperComments