Василь Шеремета: “Вважаю, що цей фестиваль став поштовхом у розвитку танцювального життя Івано-Франківська”

Уже цих вихідних відбудеться головний танцювальний конкурс міста, а саме п’ятий ювілейний Конкурс-фестивалю танцювального мистецтва «Stanislaviv dance Festival 2017». Упродовж двох днів понад три тисячі учасників із 70-ти хореографічних колективів з 18-ти областей України та закордону зможуть продемонструвати власні хореографічні навики. Конкурс об’єднує танцівників різної вікової категорії. На заході представлять танці класичного, народного, бального спрямування, а також різні напрямки сучасної хореографії.
 

Кульмінацією дійства стане святковий гала-концерт, який відбудеться 26 березня 2017 року о 18.00 годині в приміщенні Обласного академічного музично-драматичного театру імені Івана Франка. На гала-концерт виносяться 20 кращих постановок конкурсу (за рішенням журі). До того ж, відбудуться показові виступи суперфіналістів 9-го Міжнародного телевізійного проекту «Танцюють Всі 9» – Ілони Федорко та Богдана Урхова, а також виступ юного таланта з Молдови, переможця «Танцюють Всі 9»  Міхая Унгуряну.
 

Керівники проекту: Василь Шеремета та Наталія Чашечнікова. Василь Шеремета поділився із читачами ТРК «Вежа» процесом організації танцювального конкурсу, ознайомив із зірковим складом журі та розповів, що найскладніше в роботі хореографа.
 


 

П’ять років тому ми почали фестиваль з бального турніру, куди з’їжджалися спортивні пари. Тоді виникла необхідність показати всі різновиди сценічних форм, яких у нас було дуже багато. Саме для цього ми вирішили зробити фестиваль. Перший фестиваль тривав дві години. Було тільки одне маленьке відділення. Пригадую, що номерів було 60. З кожним роком ми помічали значний зріст та те, що фестиваль стає успішним. Перший фестиваль налічував близько 20-ти колективів, другий – 35, і кожного року цифра збільшувалась. Коли я жив у Києві, мені довелось навчатись у кращих педагогів, завдяки чому у моєму колі друзів з’явилося багато відомих хореографів, з якими я досі товаришую.
 

Цей фестиваль для нас із Наталею Чашечніковою завжди велика подія. Без перебільшення скажу, що ми вкладаємо сюди душу. Колись ми все організовували самотужки, це зараз у нас велика команда (близько 20 людей).
 

IMG_3262
 

– Як відбувається конкурс та скільки колективів братимуть участь?
 

– «Stanislaviv dance Festival» відбувається у два етапи: перший вже відбувся у лютому, це був конкурс бального танцю; другий етап – конкурс сценічних форм. Минулого року ми прийняли 120 колективів із усієї України. Цього року буде близько 140-ка колективів, якщо врахувати два етапи. У суботу та неділю до нас завітають 80 колективів (за приблизними підрахунками – більше 4000 учасників).
 

– Що найважливіше для вас, як організаторів?
 

– Хороший рівень проведення конкурсу для нас дуже важливий, саме тому ми не шкодуємо ресурсів. Ми не займаємося заробітком грошей, а хочемо отримати якісний продукт. Підсумки минулорічного неофіційного опитування по Україні серед хореографів показало, що наш фестиваль увійшов у трійку найавторитетніших та найбільших конкурсів України в хореографічному світі.
 

– Тобто, можна сказати, що схожі заходи заявляють про Івано-Франківськ на всеукраїнському рівні?
 

– Вважаю, що цей фестиваль став поштовхом у розвитку танцювального життя Івано-Франківська. Якщо ще декілька років тому у столиці вважали наші колективи – «западенцями, котрі нічого цікавого не покажуть», то в останні роки ми наполегливо доводимо, що це не так, що у нас дуже сильні команди. Зараз наші франківські колективи є досить сильними конкурентами на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Про Івано-Франківськ, як хореографічне місто зараз говорять дуже багато.
 

IMG_3255
 

– Розкажіть більше про колективи, які візьмуть участь у фестивалі.
 

– Візьмуть участь у конкурсі учасники різного віку: від маленьких дітей – до найстарших. Також у нас дуже багато номінацій (класичний танець, народний танець, бальний тощо), які охоплюють хореографію. Складаємо конкурс фестивалю так, щоб колективи різних напрямків могли взяти участь. На одну номінацію припадає 26 учасників, це велика конкуренція. Я не заздрю членам журі, оскільки вибрати буде дуже складно. Радісно, що сьогодні вже зареєстровано 16 франківських колективів. Гадаю, що Івано-Франківськ буде представлений гідно.
 

– Що цікавого чекати від гала-концерту, який відбудеться у неділю 26 березня?
 

– Цього року вперше відбудеться гала-концерт, де за рішенням журі будуть вручені нагороди кращим танцювальним композиціям від учасників. На гала-концерті відбудеться вручення гран-прі. Будуть оголошені рішення журі. Цікавинкою недільного концерту стане танцювальний експеримент від Ілони Федорко та Богдана Урхова. Ілона та Богдан мають протягом ночі, з суботи на неділю, поставити дуетний танець. Цікаво, що з цього вийде.
 
– Ви наголошуєте, що фестиваль потрібний для дітей. Чому?
 
Багато речей у фестивалі ми робимо з метою виховання. Це залучення дітей до танцю, чи до іншої справи, тобто для зайнятості діток. Запрошуючи відомих людей, ми хочемо показати дітям приклад для наслідування. Доводимо те, що стати відомим чемпіоном України чи світу може кожен. Показуємо приклад того, що будучи простою людиною можна досягти висот власною працею.
 


 

Цікаво те, що для хореографічного номеру тривалістю у три хвилини, потрібно готуватися рік або й більше. Саме це і дисциплінує дітей. Вони не обов’язково мають стати танцюристами, але я впевнений, що саме ці діти будуть успішними у всьому.
 

Конкурс відбувається за допомогою благодійних внесків. Без фінансування неможливо зробити такий масштабний захід. До речі, на гала-концерт ми пропускатимемо дітей безкоштовно. Хто має бажання прийти та подивитися – запрошуємо. Для нас важливо, щоб діти дивилися на професіоналів та «запалювались» їхньою енергетикою, бальними танцями та прагнули до розвитку.
 

Розкажіть більше про свою танцювальну кар’єру та вашої колеги Наталії.
 

– Ми з Наталкою – професійні хореографи. Кожен з нас має по дві-три хореографічні та педагогічні освіти. Свого часу я працював танцівником, але у зв’язку із травмами змушений був перейти у педагогічну діяльність. Був час, коли я проживав у Києві, де проводив фестиваль на Хрещатику. Мені пощастило тоді подружитися із Владиславом Ямою. За сприяння Анни Крисюк була відкрита танцювальна школа Влада Ями вже в Івано-Франківську. Через рік ми з Наталею прийняли естафету, як власники школи. Зараз займаємося вихованням діток, які успішно виборюють призові місця на Чемпіонатах України та за межами нашої країни.
 

10 років я працював викладачем хореографії в Прикарпатському університеті. Наталя й зараз продовжує працювати викладачем хореографії, також працює і у школі. Протягом року ми проводимо п’ять великих проектів, три з яких – це конкурси бального танцю.
 

Що найскладніше в роботі хореографа?
 

– Робота з батьками дітей. Якщо батьки розуміють, що це потрібно для розвитку їхньої дитини, якщо розуміють, що дитина – їхня головна інвестиція, то проблем не виникає. Але коли батьки цього не розуміють, від цього страждають тільки діти. Справа не у фінансах, а у бажанні батьків. Батьки не завжди знаходять час для того, щоб привозити дитину на тренування, чекати на неї та забирати її після. Потрібно розуміти для чого дитині відвідувати заняття з танців.
 

IMG_3263
 

– Хто представлятиме склад журі?
 

– Виступи учасників конкурсу-фестивалю оцінюватиме високопрофесійне журі міжнародного класу з України та Польщі, що складається з провідних діячів культури і мистецтва, спеціалістів у різних видах хореографічного мистецтва, зірок шоу-бізнесу, керівників професійних хореографічних ансамблів, студій та шкіл, хореографів та викладачів. Я дуже радий, що на моє прохання приїхати до Івано-Франківська відгукнулося багато моїх друзів-хореографів. Моя подруга зі Львова Христина Мордзік – провідна солістка балету, асистент балетмейстера, педагог, репетитор Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької; суддя міжнародного класу, суддя Чемпіонату світу – це Вікторія Сухенко з Черкас; Антоніна Соколовська, котра у нас презентуватиме місто Луганськ, хоча наразі живе у Києві. Тішуся, що приїде Анастасія Коваленко, артистка балету Донецького театру, відомий хореограф різних телепроектів. Приїде дуже відомий хореограф – Олена Присяжненко. Цього року відгукнувся до нас завітати Олександр Донець – директор студії при Національному балеті України ім. Павла Вірського. Не втрачаємо традиції запрошувати закордонних гостей, цього разу – це інструктор міжнародного класу, тренер Чемпіонів Європи Андріан Ковальскі, він хореограф-постановник, ліцензований суддя Асоціації сучасного танцю республіки Польща, танцюрист-фристайлер міжнародного класу. Наша гордість, наша вихованка – Ілона Федорко суперфіналістка «Танцюють всі 9», а також Богдан Урхов – суперфіналіст «Танцюють всі 9». Головою журі, звісно ж, буде Влад Яма.
 

– Ви позиціонуєте захід як благодійний. Куди будуть спрямовані кошти?
 

– Доброю традицією фестивалю є благодійність. Щороку частина коштів вилучених з фестивалю направлялась на добрі справи. Тож і цього року організатори вирішили направити частину виручених коштів на допомогу трьом діткам із сімей загиблих івано-франківців у зоні АТО.
 

Сніжана САМАНЧУК
 

Фото: Олександр ЛИТВИНЕНКО

 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *