Володимир Ковалюк: «Я мріяв якомога швидше повернути футбольний клуб»

Вже чотири роки франківські вболівальники не мали змоги сидіти на трибунах, скандувати та вболівати за франківську команду. Проте, цього літа відновили діяльність футбольної команди у місті. Минулого тижня відбулася перша домашня гра команди «Тепловик» на стадіоні «Рух». Головний тренер МФК «Тепловик», директор стадіону – Володимир Ковалюк був приємно вражений кількістю вболівальників, котрі відвідали матч. «Перед цією грою ми дуже хвилювалися, не знали чи прийдуть глядачі підтримати нашу команду, але це був ажіотаж, якого раніше не було, навідалося близько 7 000 глядачів», – розповідає тренер.
 
unnamed (1) (2)
 
– Розкажіть про відновлення футбольної команди Івано-Франківська?
 
Ми ініціювали ідею відновлення професійного футболу у Івано-Франківську, оскільки наш вболівальник вже скучив за футболом. З цією ідеєю ще взимку я звернувся до міської ради, міського голови, але тоді не вдалося реалізувати задум через брак коштів. Та вже весною до цього питання повернулися і вирішили відновити футбольну команду, яка брала б участь у другій лізі. Тоді, ми всі разом, за підтримки мера та Івано-Франківської обласної ради, вирішили створити футбольний клуб «Тепловик».
 
78
 
Ми хотіли створити народний футбольний клуб «Прикарпаття». Гадаю, кожному вболівальнику ця назва гріє серце. На стадіоні представлені їхні емблеми. На жаль, було проблематично оформити це у документальному плані, оскільки потрібно було швидко зіграти в аматорській лізі, а право на гру мала обласна команда. Після того ми подали документи на атестацію у Київ, де пройшли і зараз уже беремо участь у чемпіонаті України.
 
– Чи не плануєте повернути попередню назву команди – «Прикарпаття»?
 
Думаю, що ми так і зробимо, але потрібно почекати близько року, коли знову буде атестація. Тільки так можна робити зміну клубу.
 
14100502_1050186355096657_3736780160755989406_n
 
– З чого розпочали діяльність?
 
– Минулого тижня відбулася перша домашня гра. Загалом зіграли уже п’ять турів. Зібралися ми четвертого липня, тому було обмаль часу для підготовки, ми не знали чи дадуть нам атестат. 20 днів ми готувалися до першого чемпіонату. Першу гру ми виграли із рахунком 6.0, потім на виїзді зіграли у нічию, а втретє ми програли.
 
Перед домашньою грою у Івано-Франківську ми дуже хвилювалися, не знали чи прийдуть глядачі підтримати нашу команду, але це був ажіотаж, якого раніше не було, навідалося близько 7 000 глядачів.
 
14051809_1055478384567454_3458896075989366524_n
 
– Незважаючи на те, що вхід був платним прийшло багацько шанувальників футболу.  
 
20 гривень – це невеликі кошти, які справжні шанувальники можуть пожертвувати для підтримки футбольної команди. Ми розраховували, що ліга буде поділеною на дві зони: західна та центральна. Завдяки цьому футбольних виїздів було б не багато, а зараз виходить так, що ми тричі маємо їхати у Херсон, Одесу, Маріуполь та Кременчук , а на все це потрібні чималі кошти. Тим паче, що у нас немає власного транспорту, автобус орендуємо.
 
– Футбольної команди не було чотири роки. Я був останнім тренером команди «Прикарпаття». У 2012 році клуб розформувався, ми не пройшли атестацію, нам не надали дозволу. У мене була мрія – якомога швидше повернути клуб, та це було не просто. У цьому я завдячую міському голові та голові обласної ради, які також зараз допомагають зробити невеликий ремонт стадіону. Наш «Рух» не ремонтувався багато років.
 
67
 
– Відомо, що зараз відбувається будівництво нового стадіону. Чому споруджується нове місце, попри те, що старий стадіон досі не реставрований?
 
Будівництво нового стадіону діє за програмою УЄФА. Вони виділяють дев’ять мільйонів гривень на спорудження нового стадіону. У них є одна  умова: стадіон повинен бути окремо, оскільки все має відповідати їхнім стандартам. Стадіон оснащений штучним покриттям останнього покоління. Вони не виділяють кошти для ремонту чи відбудови будь-якого старого місця.
 
За цією програмою побудують чотири стадіони в Україні. Я щасливий, що ми у цьому числі. Місто надало землю (позаду стадіону «Рух»), обласна рада виділила кошти для бетонної основи, а УЄФА – забезпечує все інше.
 
14102568_1050186318429994_6919695663151435580_n
 
– Коли очікувати відкриття нового стадіону?
 
Гадаю, що вже цієї осені стадіон функціонуватиме. Це великий плюс для школярів та студентів. Багато дітлахів хочуть займатися футболом, але для тренування немає місця. Стадіон із штучним покриттям надає можливість круглорічних занять спортом. Завдяки цьому можна тренувати багато груп.
 
– Розкажіть більше про учасників команди. У її складі тільки франківці?
 
Цю команду ми створювали тільки для нашої області. У команді грають виключно вихованці Івано-Франківської області. Більшість – місцеві і восьмеро – з області. Наразі, ми не розглядаємо жодного футболіста, котрий не проживає, чи не навчається у Франківську. У нас багато талановитих футболістів, але до цього часу у них не було місця і можливостей для росту. Футбольних шкіл достатньо, виховуються потенційні футболісти високого рівня, але зазвичай більшість виїжджали у інші міста, щоб вступити у команди. Я хочу, щоб франківські діти мріяли потрапити на наш стадіон, щоб у них був стимул розвиватися, навчатися та працювати.
 
13710669_1026543977460895_7840565732473806477_o
 
– Коли очікувати наступний футбольний матч?

 
Запрошую всіх на матч, який відбудеться 3 вересня о 17:00. До нас завітає команда «Балкани» з Одеської області.
 
– Які плани стосовно розвитку клубу ?
 
– Ми тільки створюємося. Футбольну команду за місяць-другий не зробиш, на це потрібен час та терпіння. Всі відразу очікують на результат, а він так швидко не приходить. Та ми зробимо все для того, щоб наші спортсмени прогресували та стали справжніми футболістами. Команда створена для молодого покоління, щоб вони не пили пиво у парку, а займалися спортом.
 
Сніжана САМАНЧУК  
 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *