НОВИНИ

Виставка “Берегині долі” експонується у Музеї мистецтв Прикарпаття (ВІДЕО)

Виставка "Берегині долі" експонується у Музеї мистецтв Прикарпаття (ВІДЕО)

Мистецтво для душі. Акварель у поєднанні із витинанками. Спільну виставку презентували в Івано-Франківську дві прикарпатські майстрині – Христина Дувірак та Людмила Косович.

Силуети, композиції та стилістичне зображення. Авторські витинанки на різному фоні презентувала на виставці місцева майстриня Христина Дувірак. Особливими вважає ті, що “перегукуються” із творами знаних художників – Осипа Сорохтея та Опанаса Заливахи. .

Створення витинанок – копітка робота, стверджує Христина Дувірак. Але в той же час вважає це мистецтво лікувальним.
Найперше майстриня наносить на папір зображення, потім на кальку. І береться за витинання. Зазвичай використовує дзеркальну симетрію. Відкриває секрет, вирізати орнаменти варто від центру зображення. Улюблений на виставці виріб – “Берегині”.

Композиції із квітів, фруктів та навіть портрет… На протилежному боці виставкової зали – акварелі івано-франіквської художниці Людмили Косович. Авторка каже, витончені колірні переходи, довершені форми та простір створюють у зображенні ефект прозорості.

А от родзинка виставки – ляльки-мотанки. Створені в стилі різних регіонів України. У давнину вони також вважалися сакральними оберегами.

Оксана Семко, Андрій Бойко, Новини на “Вежі”.

Сподобався матеріал? Поділись ним з іншими:

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: trcvezha@gmail.com

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial