100 років тому утворилася Українська військова організація (УВО)

Це була революційно-політична формація, яка об’єднала старшин різних українських армій. Архівні відомості і деякі музейні експонати вказують на присутність в УВО ветеранів Січового Стрілецтва, збройних сил ЗУНР та УНР. Перебуваючи у підпіллі, вони мали наміри продовжити боротьбу проти польської та радянської окупації, яка в 20 роках минулого століття поширилася по обидва боки Дніпра.

Основною територією дії УВО була Галичина. Підпільний повстанський штаб розміщувався і в Києві. Поза українськими землями команди УВО формувалися в Чехо-Словаччині, Литві та Німеччині. Там проводилися вишкільні курси. Звідти нелегально транспортувалася зброя та література. Із посиленням репресій польської влади проти політичної опозиції УВО вдалася до низки бойових акцій.

Мине ще майже десять років, як УВО разом з кількома подібними структурами об’єднається в ОУН. Спадковість між обома організаціями уособлюватиме постать їхнього керівника Євгена Коновальця. Під час Другої світової війни це активне політичне середовище породило масовий рух опору — Українську повстанську армію, яка продовжить національно-визвольну боротьбу. За соборну і суверенну Україну.

Михайло Березень, Ярослав Лелет, новини на “Вежі”.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *