Актор “Перших ластівок” розповів про співпрацю з Олегом Сенцовим

Денис із серіалу “Перші ластівки”, а в реальності актор Макс Девізоров зіграв роль у повнометражній стрічці режисера Олега Сенцова “Номери”. Персонажі позбавлені права керувати своїм життям, адже світ підпорядковується суворим правилам. Аж раптом з’являється 11 номер, який перевертає все з ніг на голову. 

Чи вдалось Максу перевтілитись в бунтаря? Чи сподобалось йому працювати із Олегом Сенцовим та Ахтемом Сеітаблаєвим? Чи реагує актор на хейт? Це та ще багато цікавого актор Макс Девізоров розповів під час інтерв’ю. 

– Маєш певну місію представляти фільм “Номери” в Івано-Франківську. Розкажи про цю стрічку.

Фільм “Номери” створено за п’єсою Олега Сенцова. Вона була написана ще у 2011 році, тож вважається дещо пророчою: пізніше Олег Сенцов опинився в ув’язненні, а ще події у світі знову порушують проблему боротьби за свою свободу та самовизначення.
Продюсерка фільму хотіла підтримати Олега, коли він почав голодування на знак протесту проти політичних в’язнів. Коли ми вже приступили до фільмування, Сенцов писав нам листи, група відповідала, і так ми підтримували зв’язок, обговорювали питання.

– Бувало, що листи не доходили до Олега?

Так, я чув, що актор Євген Черніков писав, але його листи не приходили Олегу.

– До фільму долучилась ще одна культова людина – режисер стрічки Ахтем Сеїтаблаєв. Як тобі працювалось із цим достатньо відомим режисером?

Коли я отримав запрошення на проби, то був ще студентом другого курсу. Я зрадів, коли мене затвердили на роль, бо працювати з Ахтемом – для мене честь. До того ж над такою відповідальною стрічкою.

– Олег Сенцов вже не тільки режисер, а й “в’язень сумління”, як кажуть. Ти відчуваєш якусь додаткову відповідальність? Бо до цієї стрічки буде прикута значна увага.

В мене не було такого, що я чекав виходу стрічки, щоб стати зіркою. Ні! Ми хотіли підтримати свого колегу, бо й світова кіноспільнота не залишалась осторонь. Ми почали знімати у грудні 2018 року, і зараз Олег на свободі, тож має можливість відвідати прем’єри стрічки й відповісти на запитання глядачів.
Під час розмови з Олегом я зрозумів, що його турбує ставлення людей: його більше сприймають як політв’язня, а не творчу людину. Зараз Олег знімає свій фільм “Носоріг”, в якому знову ж таки хоче показати себе хорошим режисером.

Кадр з фільму “Номери”

– Як відбулась зустріч творчого колективу з автором п’єси?

Запросили всіх акторів, і я найбільше пам’ятаю, які в Олега міцні обійми. Я і не думав, що це такий кремезний дядько. Олег кожному актору розповідав, що йому не вистачило в ролі, що можна було зробити інакше. Втім, він оцінив стрічку і був вдячний акторам за роботу.

– Раніше ти знімався в серіалі “Перші ластівки”. Чим відрізняється робота в серіалі та повнометражній стрічці?

Для мене, як для актора, різниці немає. Не важливо скільки твій персонаж знаходиться в кадрі, ти однаково кожну секунду маєш думати про роль і те, що хочеш показати. Стрічка “Номери” є більше актом підтримки.

Актори серіалу “Перші ластівки”

– Як тобі перевтілення з підлітка в персонажа під номером 11?

У фільмі я граю людину з чітко продуманого суспільства, де не можна обирати кохану людину. Закони, за якими живе той світ, дещо чудернацькі. Мій персонаж під номером 11 – двічі перший. До його появи усіма керував персонаж під номером 1. Раптом з’являється молодий хлопчина і каже, що правила застаріли і в нього є нові. Ось така цікава функція цього героя.

– Стрічка більше нагадує виставу. Все ж це відзнята вистава чи фільм?

На мою думку, це все ж вистава. Ми й створювали це як зафільмовану виставу.

– Зараз дуже важкий час, зокрема через пандемію. Мало людей ходить в кінотеатри. Що ти очікуєш від прокату стрічки?

Хочу вірити, що глядач все ж піде, подивиться фільм і зробить висновки. Наші кінотеатри мають змогу демонструвати фільми вітчизняного виробництва, тож хочеться, щоб глядач не оминув нашу стрічку.

– Скільки тривали зйомки?

Все було екстремально швидко. Два місяці ми готувались і за 5 днів відзняли стрічку.

Зйомки фільму “Номери”

– Які були твої враження від першого перегляду стрічки?

Я вперше побачив фільм в рамках Одеського кінофестивалю. Оскільки він проходив в онлайн-режимі, я мав змогу вдома увімкнути ноутбук і переглянути. Здебільшого у глядачів були нарікання стосовно формату оповіді. Втім, були й теплі відгуки.

– Чи слідкуєш ти за коментарями своїх фанатів та хейтерів? Чи реагуєш на них?

Так, я намагаюсь відстежувати коментарі. До речі, актори дуже вразливі (посміхається). Втім, в мене є імунітет до хейту або його ще не було в тій кількості, щоб я не міг впоратись. В “Перших ластівках” я граю негативного персонажа. Осудливі коментарі глядачів щодо героя кажуть про те, що я впорався із роботою.


– Які в тебе надалі плани? Ці ролі відкрили тобі двері в нові проєкти?

Так, кількість запрошень зросла. Зараз ми закінчили знімати “Перші ластівки. Zалежні”. В нас нові персонажі, нова історія, і 14 грудня відбудеться прем’єра серіалу. Ще знімаюсь в пілотних версіях. Також були проби в повнометражних фільмах, але ще чекаю підтвердження. Все попереду.

 

Радіопрограма “Ініціатива”

Христина Ткачук

 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *