Альона Поліщук: «Найчастіше діти мріють стати рятувальниками»

Франківські діти спробують себе у різних професіях. 10 вересня о 12:00 відбудеться профорієнтаційний проект для дітей «Місто професій». Протягом трьох годин дітки віком від 2-ох до 18-ти років матимуть можливість спробувати себе у більш ніж 70-ти різних діяльностях. Майстер-класи та навчання проводитимуть професіонали, справжні працівники тих чи інших професій. Більше про захід поговорили із директором проекту – Альоною Поліщук.
 
14284993_595526333952677_87388298_o-1
 
– Альоно, розкажіть більше про проект «Місто професій» у Івано-Франківську. Які будуть відмінності заходу від його проведення в інших містах?

 
– Місто професій – це дитячий профорієнтаційний захід. Засновниця та керівник проекту – Тетяна Люлька. Сенс проекту у тому, щоб дати можливість кожній дитині доторкнутись до світу дорослих, спробувати себе в різних професіях та зрозуміти як влаштоване суспільство. В паркових зонах міста на три години розгортатиметься імпровізоване містечко з професіями. Дітки отримують паспорт та мають можливість влаштуватися на роботу.
 
У Івано-Франківську дійство відбудеться у парку Шевченка. Цікаво те, що цього року ми вперше презентуємо таку велику кількість професій – більше 60-ти. Родзинкою у Франківську буде велика кількість та різноманітність фахів – близько 70-ти.
 
_ced1007
 
– Що передувало народженню ідеї створення проекту?
 
«Місто професій» існує з 2014 року. Керівником проекту є Тетяна Люлька, яка й стала ідейним важелем організації цього проекту. У Тетяни двоє дітей. Вона зіткнулась із ситуацією, що малеча кожного дня вигадувала для себе різного роду професії, хотіли бути чи то пожежником, чи лікарем. Відмінності між тими професіями були дуже разючими, тому і постало питання як це внормувати і зрозуміти чого насправді хоче твоя дитина.
 
Наш захід вперше відбувся у Житомирі. Від тоді проект живе дуже активно. Ми побачили у цьому сенс та зміни у рішеннях дітей стосовно фаху. Дитині потрібно допомогти змалку зорієнтуватися ким вона хоче стати у майбутньому і надалі знала куди рухатися і робити перші кроки у конкретному напрямку.
 
14232536_1697294160594783_8456541693448137568_n
 
– У якій формі відбувається профорієнтаційний процес?
 
– При вході у містечко «працівники» отримують паспорт, який надасть їм можливість влаштуватися на роботу. Дитина проходить майстер-класи від справжніх спеціалістів, ознайомлюється із професією і за це отримує заробітну платню у «гривниках» – це дитяча валюта. Потім малеча може  обміняти кошти у наших магазинах на солодощі чи сувеніри. Створюється певна модель суспільства: для того, щоб щось придбати – потрібно заробити гроші. Але головним аспектом є профорієнтаційна робота для діток. Часто й самі батьки не завжди орієнтуються у різновидах та специфіці всіх професій.
 
У Івано-Франківську проводитимемо цей захід вдруге, та першого разу нам завадили погодні умови, а зараз все сприяє для корисного та розвиваючого заходу. Одна із умов прийняття участі – дитина має доторкнутися до професії, щоб максимально зорієнтуватися, щоб правильно обрати фах.
 
– Така справа вимагає психологічної роботи з дітьми. Як вдається правильно подати дитині про специфіку кожної професії?
 
Всі професії ми подаємо з різних сторін. Враховуємо і те, що ми працюємо із дволітніми дітками та 18-річними. Кожна професія подається в ігровій формі для кращого сприймання.
 
14184352_1696660213991511_2125999085795607339_n
 
– Хто працюватиме із дітками?
 
З малечею працюють професіонали, справжні представники тих чи інший професій. Скажу більше, основний особливий склад рятувальників приїжджає на свято відразу після чергування. Навчають люди, котрі знають як працювати та можуть навчити свого ремесла.
 
– Які професії здебільшого обирають дітки та від чого залежить їхній вибір?
 
Дітки найчастіше обирають професію рятувальників, це не може не радувати. Вони прагнуть зайняти соціальну нішу у суспільстві, рятувати та допомагати людям. Також великою популярністю у дітей користуються такі осучаснені професії, як: актори та діджеї.
 
14222181_1696708477320018_6020303241145128737_n
 
– Чи помічають батьки зміну у виборі професії своєї дитини після відвідин «Міста професій»?
 
Такі випадки не поодинокі. До нас часто підходять батьки зі словами вдячності. Бували й випадки розчулення, коли дитина каже батькам, що не просто хоче бути лікарем, а конкретно травматологом. Тобто дитина вже конкретно розуміє який напрямок діяльності їй до снаги.
 
Минулого року у Тернополі ми представляли професію хірурга, де  використовували справжній шматок м’яса і діти накладали на ньому справжні шви. Дійство відбувалося за підтримки дружини президента – Марини Анатоліївни, яка була присутньою на дійстві. Резонансним був момент, коли 12-річна дівчинка, яка ще до свята мріяла стати лікарем, на заході виявила, що не може себе опанувати при вигляді крові. Тепер справа тільки у часі, або вона переросте цей страх, або відмовиться від мрії.
 
Сніжана САМАНЧУК
 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *