Анастасія Голинська: Таблетки від аутизму не існує

Проблема захворювання дітей на аутизм сьогодні дуже поширена. Як відбувається лікування, навчання та життя дітей у сучасному суспільстві. Чи забезпечує місто Станіславів малечу із цією хворобою всім необхідним. На цю важливу та делікатну тему кореспондент «Вежі» говорила із головою громадської організації «Світанок-ІФ», психологом та мамою особливої дитини – Анастасією Голинською.
 
– Яким є життя дитини із хворобою аутизму у Івано-Франківську?
 
– Життя дитини у деякій мірі є обмеженим. Не всі дітки мають можливість відвідувати дошкільний навчальний заклади. У франківській області та в Україні загалом не існує спеціалізованого закладу для дітей із аутичними порушеннями розвитку. Не легко батькам таких дітей. Вони стикаються із низкою проблем. Найбільша – нерозуміння з боку оточуючих. Зовні дітки привабливі, але їхня поведінка зі сторони виглядає дивно. Тому їх неправильно сприймають, складається враження, що дитина просто не вихована.
 
– Як проводиться навчання та лікування дітей франківщини?
 
– На жаль таблетки від аутизму не існує. Основне лікування дітей-аутистів це психолого-педагогічна корекція. У Івано-Франківську бракує кваліфікованих фахівців. Інклюзивна освіта у місті не завжди виправдовує сподівання батьків. В основному, всі займаються самонавчанням. Якщо хтось планує працювати із дітками-аутистами, то вони їдуть навчатись за кордон, до Польщі чи у Росію. Там професійно навчають та готують викладачів такого напрямку.
 
– Як хвороба проявляється у побуті?
 
– Дитина не відкликається на ім’я, відсутній вказівний жест, має стереотипну поведінку рухів, бігає завжди по колу, боїться голосних звуків та має порушення комунікації. Є діти із синдром Аспергера, це коли у дітей інтелект вище середнього. Вони починають говорити раніше аніж ходити, але не використовують цю мову для спілкування.
 
– Як діє ГО «Світанок-ІФ» сьогодні? З якими проблемами стикається організація при допомозі дітям?
 
– Громадська організація об’єднує більше 70 родин з міста Івано-Франківськ та області, які виховують діток з аутизмом та іншими психо-мовленнєвими розладами. Найгострішою проблемою у житті дітей нашого міста є освіта. Тільки невелика кількість дітей перебуває у дитячих садочках та школах. Гаряче питання постає у необхідності створення мовних класів у нашому місті. Прикладом для області є Угорницька школа-інтернат.
 
– Хто допомагає вашій організації «Світанку-ІФ»?
 
– До роботи організації підключається незначна кількість педагогів. Але студенти педагогічного та медичного університетів активно допомагають у групових заняттях. Основну роботу організації взяли на себе батьки наших дітей. Проводяться благодійні акції, майстер-класи та різні заходи.
 
– Як можуть допомогти волонтери, влада та пересічні люди діткам?
 
– Для дітей із затримкою психологічного розвитку потрібні спеціалізовані групи у дошкільних закладах та класи у школах. При можливості навчання таких діток у закладах буде вирішена низка проблем родин, які їх виховують. Для проведення занять з дітками (арт-терапія, музико-терапія, майстерня, ЛФК) завжди необхідні канцтовари. Всі небайдужі можуть долучитися до допомоги малечі. Наші координати: ГО «СВІТАНОК – ІФ» м. Івано-Франківськ, вул. Симоненка, 41. Телефон: (099)752-77-46.
 
Аутизм – це особливе порушення розвитку, яке характеризується, в першу чергу, як порушення зв’язку дитини з оточуючим світом, що обумовлює нерівномірність розвитку дитини.За даними провідних світових організацій, що займаються питаннями аутизму, за останні роки кількість людей з таким розладом неухильно зростає і на сьогоднішній момент складає 1% від усього населення планети, тобто більше, ніж усе населення України.
Громадська організація «Світанок-ІФ» пропонує допомогу батькам та спеціалістам у комплексному вирішенні проблем виховання дітей з аутичним типом розвитку.

 
Сніжана САМАНЧУК

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *