«ART ПерсонА». Новий сезон не за горами

Вже більше двох років на телеканалі «Вежа» виходить унікальна як для регіонального засобу масової інформації програма “ART ПерсонА”.

Авторська мистецька передача співачки та моделі Уляни Гундер-Маляр спільно з «TIME4 Production» висвітлює відверті історії, розкриває маловідомі факти з життя  яскравих постатей світового та українського мистецтва.

ПРО ГЕРОЇВ

За три сезони глядачі  ознайомились з життям  таких непересічних композиторів як Фридерик Шопен, Микола Леонтович, Василь Грималюк – Могур, Роман Кумлик. Дізнались про співачок Вітні Х’юстон, Квітку Цісик та Іру Маланюк. Пізнали життєві долі таких акторів як Софі Лорен, Чарлі Чаплін, Моніка Беллуччі, Богдан Бенюк. Ознайомились із творчістю українських художниць Катерини Білокур, Параски Плитки-Горицвіт. Довідались життєві таємниці поета Богдана-Ігоря Антонича, кінорежисера Юрія Іллєнка, ілюзіоніста Девіда Коперфілда, аніматора із світовим іменем Волта Діснея, французького кутюр’є Коко Шанель та хореографа Сергія Лифара.

«Перша програма про автора культового «Щедрика» Миколу Леонтовича стала навіть моєю дипломною роботою. – розповідає Уляна Маляр. – Тоді я навчалась на бакалавра у Київському університеті кіно і телебачення в майстерні народного артиста України Петра Маги. Він роботу похвалив. Наступного ж року я здобула звання спеціаліста за випуск про американську співачку українського походження Квітку Цісик. Захистилась на відмінно. Після цієї роботи подальші випуски вважаю більш вдалими і професійними. З часом ми суттєво виросли».


ПРО ЗЙОМКИ

Особливістю кожного випуску “ART Персони” є локація зйомки, що завчасно і ретельно відбирається, відповідно до тематики героя. Для створення окремих випусків знімальна група виїздила навіть в глибокі Карпати чи засідала в порожньому залі обласної філармонії.

Також, відповідно до героя програми, ведуча підбирає свій зовнішній образ. Від сукні до зачіски і макіяжу, що додає картинці ще більше шарму. Так, наприклад у випуску про коміка Чарлі Чапліна, довелось шукати звичний для нього чорний піджак з метеликом і його фірмовими черевиками. А для передачі про Волта Діснея необхідно було «перевтілюватись» у дівчинку з мультфільму.

Цікавим і є те, що для кожної програми сценарій створює не знімальна команда, як це зазвичай буває на регіональному ТБ, а сценаристи разом з ведучою. Також до зйомок долучаються струнні ансамблі, ілюзіоністи, співаки та актори.

Окрім коментарів експертів, при монтажі “ART ПерсонИ” використовується часто унікальне архівне відео, яке не знайдеш навіть в інтернеті. Допомагають створенню продукту  магазин «ІВО Оптика» та продюсерський центр для дітей та підлітків “Star Team”.

Не оминають знімальну групу “ART ПерсонИ” і пригоди. Уляна згадує: «Якось необхідно було нам виїхати на присілок «Підсиниці», що біля Верховини.Там мали відзняти місця, де жив один з героїв програми. Це гірська місцевість.І тут раптом наша «Нива» застрягла глибоко в болоті. Довелось її відкопувати аж цілих шість годин. Долучились до порятунку всі, навіть запрошені герої програми, які прийшли записати для передачі коментарі».


ПРО НОВИЙ СЕЗОН

З осені 2019 року програма матиме новий, четвертий сезон. Більшість матеріалу було відзнято влітку на Верховинщині, у Карпатах, проте окремі знімальні епізоди дофільмовуються і зараз. Серія нових програм буде присвячена виключно українським постатям. Так героями стануть: кулінарка Дарія Цвек, кіноактриса Анна Стен, письменники Станіслав Вінценз, Марко Черемшина, Микола Гоголь зі своїм «Вієм», гуцульський громадсько-політичний діяч, етнограф, військовик Петро Шекерик-Доників, композитор Денис Січинський, художник та скульптор Іоанн Георгій Пінзель.

«Цей сезон для нас у підготовці є чи не найскладнішим. Адже тут довелось здійснювати клопітку дослідницьку робот. – ділиться враженнями Уляна Маляр. – Ці герої є українськими, в основному малодослідженими. Про окремих з них інформація збирається буквально по крихтах. Наприклад, у багатьох джерелах згадується, що син етнографа і громадського діяча Гуцульщини Петра Шекерика-Доникового Андрій  був знищений разом з батьком більшовиками. Завдяки історику Василю Зеленчуку  під час підготовки програми виявилось, що він таки якось вибрався на захід, де одружився з відомою співачкою. Там, у еміграції, і помер своєю смертю. От такими програмами ми спростовуємо міфи і дізнаємось справжню історію».

 За час виходу програми нею вже зацікавились центральні телеканали, які звертались з пропозицією транслювати продукт у себе.

«Душе тішусь, що наша знімальна команда така ж «божевільна», як і я. Знімати високо в горах, в грозу, заради одного красивого кадру? Немає біди. Завжди готові! Таких вар’ятів у творчості ще треба пошукати» – розповідає ведуча.

     Тож вже 1 листопада  традиційно у п’ятницю о 21:15 на телеканалі «Вежа» чекайте на новий сезон оновленої “ART Персони”.

Тарас Зень

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *