Автор паперових зірок Володимир Гарматюк продемонстрував, як створює символи Різдва (ВІДЕО)

Звідки з’явилася Різдвяна зірка?.. Таємниця небесного сяйва, яке сповістило світ про народження Ісуса Христа, досі нерозгадана. А от як створюється її аналог, розповів івано-франківський журналіст та автор паперових зірок Володимир Гарматюк. Це захоплення прийшло до нього близько 7-ми років тому. Випадково. Коли довелося створити символ Різдва для дочки. У школу. А нині славнозвісні Гарматюкові зірки – у різних куточках світу. У США, Іспанії та Польщі…

Своїм першим творінням похвалився у соцмережах. І отримав схвальні відгуки. А разом з ними – «порцію» натхнення на майбутні творчі спроби.

Кожна зірка у творчому доробку Володимира Гарматюка – унікальна. Автор зізнається, робити копії йому не цікаво. Його третя паперова зоря відправилися у Криворівню. Уже – на замовлення. А з тих пір, зізнається, зробив їх близько трьох десятків. Попри це власної домашньої колекції у Володимира немає. Усі свої роботи зірковий майстер звик дарувати. Або ж віддавати за символічну платню.

Першим робочим матеріалом для Гарматюка став звичайний картон. Проте у готовому вигляді, зізнається автор, зірка із нього була занадто важкою. Пізніше спробував працювати із гофрованим папером. Йому не зраджує і донині.

А далі – творчий політ. Якою робота буде у результаті, Володимир часто й не знає. Зазвичай імпровізує. Найважливіше, каже, правильно нарізати картонні смужки. Аби у розрізі вони усі були однакові. Окремі елементи автор картонних зірок скручує. Інші – також за допомогою клею – з’єднує під різними кутами. Скільки додаткових фігур може з’явитися на виробі, залежить від бажаної величини майбутньої зірки. Або ж не лише її. За таким самим принципом Володимир робить також паперові писанки. Та це уже історія іншого свята.

Ірина Калинчук, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *