НОВИНИ

Автор паперових зірок Володимир Гарматюк продемонстрував, як створює символи Різдва (ВІДЕО)

Автор паперових зірок Володимир Гарматюк продемонстрував, як створює символи Різдва  (ВІДЕО)

Звідки з’явилася Різдвяна зірка?.. Таємниця небесного сяйва, яке сповістило світ про народження Ісуса Христа, досі нерозгадана. А от як створюється її аналог, розповів івано-франківський журналіст та автор паперових зірок Володимир Гарматюк. Це захоплення прийшло до нього близько 7-ми років тому. Випадково. Коли довелося створити символ Різдва для дочки. У школу. А нині славнозвісні Гарматюкові зірки – у різних куточках світу. У США, Іспанії та Польщі…

Своїм першим творінням похвалився у соцмережах. І отримав схвальні відгуки. А разом з ними – «порцію» натхнення на майбутні творчі спроби.

Кожна зірка у творчому доробку Володимира Гарматюка – унікальна. Автор зізнається, робити копії йому не цікаво. Його третя паперова зоря відправилися у Криворівню. Уже – на замовлення. А з тих пір, зізнається, зробив їх близько трьох десятків. Попри це власної домашньої колекції у Володимира немає. Усі свої роботи зірковий майстер звик дарувати. Або ж віддавати за символічну платню.

Першим робочим матеріалом для Гарматюка став звичайний картон. Проте у готовому вигляді, зізнається автор, зірка із нього була занадто важкою. Пізніше спробував працювати із гофрованим папером. Йому не зраджує і донині.

А далі – творчий політ. Якою робота буде у результаті, Володимир часто й не знає. Зазвичай імпровізує. Найважливіше, каже, правильно нарізати картонні смужки. Аби у розрізі вони усі були однакові. Окремі елементи автор картонних зірок скручує. Інші – також за допомогою клею – з’єднує під різними кутами. Скільки додаткових фігур може з’явитися на виробі, залежить від бажаної величини майбутньої зірки. Або ж не лише її. За таким самим принципом Володимир робить також паперові писанки. Та це уже історія іншого свята.

Ірина Калинчук, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]