Фільм “Незламні” презентували в Івано-Франківську (ВІДЕО)

Галичина на початку 30-их років… Тут господарює польська влада. Українські націоналісти не можуть змиритися з політикою пацифікації. Група бійців УВО-ОУН здійснюють напад на польське поштове відділення у провінційному містечку Городок задля експропріації коштів. На головних героїв Василя Біласа та Дмитра Данилишина чекають нелегкі випробування. Стрічка знята на основі реальних подій. Режисер – парох місцевого Городоцького храму отець Михайло Греділь. Розповідає, ідеєю зняти фільм загорівся, коли прийшов на парафію.

Разом із громадською організацією “Апостольська чота” отець Михайло взявся за зйомки фільму. Загалом було задіяно близько трьох сотень людей. Серед них – 120 акторів. Найперше потурбувалися про озброєння та однострої тих часів. А от локації довелося вишукувати.

Фільм “Незламні” знято на основі видання історика Миколи Посівнича ” Життя на тлі історії. Білас і Данилишин”. Це – історико – документальна хроніка, написана зі спогадів очевидців подій у 30-тих та архівних документів. Щоправда, подана в художній формі. Микола Посівнич паралельно є одним із героїв фільму. В “Незламних” грає роль адвоката Володимира Старосольського. На суді захищає обвинувачених українських патріотів.

На знімальному майданчику отця-режисера підтримувала дружина Уляна. Як і більшість мешканців Городка, вона також мала епізодичну роль у “Незламних”.

Першу спробу в кіно отець Михайло Греділь вважає вдалою. Нині городоцька знімальна група уже розробляє тему для наступної кінострічки. Хочуть відтворити на екрані трагіну історію про “Розстріляний вертеп”.

Оксана Семко, Світозар Савчук, Новини на “Вежі”.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *