Ганна Бурлака: «Я відвідала близько 40-ка країн світу»

 «Подорожі збагачують, розширюють кругозір та дарують незабутні враження. Під час мандрівок ми спілкуємося із новими людьми, стираємо стереотипи, вчимося і надихаємося. Для мене подорожі – це завжди нові ідеї, нові друзі і нові мрії» – так про подорожі розповідає мандрівниця – Ганна Бурлака. Дівчина відвідала 40 країн світу і всі маршрути продумує самотужки. Вона знає усі тонкощі ідеального відпочинку, який не надто вдарить по гаманцю. Отже, як зробити подорож бюджетною читайте у сьогоднішньому інтервю із затятою мандрівницею.
 
– Ганно, куди можна податись в Україні, щоб відпочити та побачити країну з іншої сторони?
 
Існує така проблема, що люди планують свої подорожі тільки за кордоном. Та у нас дуже багата країна, яка може здивувати будь-якого туриста своїм історичним, культурним та архітектурним надбанням. Коли ми кожного дня маємо можливість побачити море, ми хочемо у гори, і навпаки. Моя хресна мама живе в Одесі, та вона рідко ходить до моря, мовляв, ще встигне. А люди із нашого регіону намагаються частенько долати тисячі кілометрів заради морських хвиль та палкого сонця.
 
Yzobrazhenye-121-e1465321290478
 
– Куди податись туристу із невеликим бюджетом?
 
– Сьогодні вигідно подорожувати Україною. На жаль, через девальвацію гривні будь-яка інша країна буде дорогим задоволенням для туриста. І країни, які самі по собі дешеві – Азія, чи Польща нині для українців дорогі. Тому при бюджетних подорожах варто розглядати Україну.
 
– Які міста і місця відвідати в Україні?
 
– Кожне місто особливе. Згадаю Львівську та Тернопільську області, де можна подивитися і міста, і відвідати музеї, побачити архітектуру, познайомитись із культурою та посмакувати запашну каву. Міста багаті на історичні об’єкти: замки, старі фортеці.
 
Меджибізький замок_Україна
 

«Моя знайома із Бразилії колись подорожувала Україною, та іншими країнами Європи, після чого вона сказала, що 10 000 км, які вона проїхала, навчили її більше, ніж 10 000 прочитаних книг»

 
– Які труднощі виникають у туриста, який подорожує Україною?
 
– В Україні іноді складно подорожувати через те, що у нас погано налагоджена інфраструктура. Часто неможливо добратися до того чи іншого історичного місця просто тому, що туди немає руху автобусів. Бува немає можливості зупинитись у готелі чи хостелі, бо їх просто немає. Ці перепони трапляються тому, що українці не так часто подорожують Україною. Нашим туристам простіше поїхати у Польщу чи ще кудись, де можна бути спокійним, що ти будеш забезпеченим транспортом та житлом. В Україні самоорганізований відпочинок можуть дозволити собі люди, які більше пристосовані до таких подорожей, які можуть із собою взяти намети та їжу.
 
Люксембург
 
– Де можна бюджетно відпочити у Карпатах?

 
У Буковель можна їхати хіба що влітку, там дійсно великі знижки для проживання, та харчуватися дороге. Популярними залишаються походи у гори. Маршрутів досить багато, їх можна знайти в Інтернеті і у туристичних магазинах, в залежності від кількості днів, які ви плануєте провести у поході та вашого досвіду. Щоб піти у похід на довший час потрібно ретельно підготуватися: вивчити маршрут, взяти потрібну кількість їжі та всі необхідні речі. Головне – це баланс, не набрати лишнього.
 
 – Туристу, який має відпустку протягом семи днів, куди краще податись в Україні? Який скласти маршрут?

УПротягом тижня було чудово подорожувати, коли у нас був Крим. Це і гори і море водночас. А зараз можна обіграти відпустку по-різному. Розкажу на особистому прикладі. Два роки тому, ми з чоловіком подорожували Україною сім днів. Оскільки у нас немає власної машини ми взяли автомобіль в оренду у друга, тому ця витрата була мізерною. З Івано-Франківська ми подались у Підгорецький золочів – це пам’ятка архітектури епохи пізнього Ренесансу і бароко, він розташований у селі Підгірці Бродівського району Львівської області. Далі у Волинську та Рівненську області. Були у Тараканівському форті – це оборонна споруда, архітектурна пам’ятка 19 століття, яка розташована неподалік від села Тараканів Дубенського району Рівненської області. Всім раджу туди поїхати, вона має глибокі тунелі, де можна організувати екскурсію. А ще, відвідали Тунель Кохання. Далі – Умань. Там були у Національному дендрологічному парку «Софіївка». Я була там вдруге, і кожного разу враження неймовірні. Після того ми поїхали в Одесу. Нам вистачило тижня для того, щоб подивитися країну і відпочити. Це маршрут машиною, та гадаю, що аналогічну подорож  можна відтворити і автобусом.
 
Ісландія_парк-Тінґветлір_де-Європа-сходиться-з-Америкою
 
– Куди зараз варто їхати за кордон?
 
Популярними залишаються країни шенгенської зони, для тих у кого є віза. Це може бути Угорщина, Словаччина, Польща, чи Румунія. Багато туристів подаються до Польщі, тому що звідки можна полетіти в іншу країну набагато дешевше, аніж від нас.
 
– Як зменшити бюджет подорожі?
 
– Перший пункт того як скоротити бюджет подорожі – це пересування. У Європі дуже популярні лоукости – авіалінії, які пропонують дуже низькі ціни на переліт (іноді можна полетіти кудись за один євро). Як шукати такі літаки? Знаючи їхню назву можна заходити на такі сайти, як: «scyscanner.com.ua», «momondo.ua», «dreams.net», «tickets.ua» і сайти самих авіаліній, щоб «ловити» акції. Можна вибрати місяць, який вас цікавить і робот покаже на які дні є рейс та за яку ціну. Ще варіант: шукати акційні квитки, але це питання фортуни.
 
Хорватія_Дубровник
 
Останні півтора роки отримати візу дуже складно, не дивлячись на спрощений режим. Тому, що візові центри поставили перед клієнтами багато складних вимог. Зважаючи на це, ми із чоловіком прийняли рішення не торкатися візових питань у Шенген. Це займає неймовірну кількість витраченого часу і важко записатися на чергу. Та така ситуація має свої плюси: це відкриває перед тобою інший світ. Можна поїхати у Азію, чи Грузію, у красиву та «смачну» країну.
 
Ще одним із варіантів зменшення бюджету відпустки для подорожуючих є – коучсерфинг (CouchSurfing) – це одна з найбільших всесвітніх мереж гостинності, реалізованих у вигляді онлайн-сервісу. Об’єднує більше 2 мільйонів людей в 238 країнах. Учасники безкоштовно діляться один з одним місцем для ночівлі під час подорожей, організовують спільні подорожі та розвивають культурний обмін. Я вважаю, що користування такою послугою це не тільки економія коштів, а й глибоке поринання у культуру місцевого населення. На разі, я відвідала близько 40-ка країн світу. Найяскравіші спогади завжди пов’язані із зупинками у місцевих жителів. Ці люди завжди намагаються щось показати, пояснити та відкрити свою країну. Каучсерфинг – це не просто ліжко чи матрац, який тобі надають, а спілкування і створення міжкультурних зв’язків.
 
Кенія_плем'я_масаї
 
Ще один із способів існує для студентів – це міжнародна карта ISIC, за допомогою якої можна отримати неймовірно великі знижки. ISIC-карта дозволяє проходити безкоштовно у різні музеї, і отримати знижку на пересування громадським транспортом.
 
Одним із хороших варіантів подорожувати не із товстим гаманцем – це міжнародні стажування. Часто можна поєднати роботу чи навчання із оглядовою частиною.
 
Малайзія_острів-Мабул

 
– Як людині без знання іноземної мови подорожувати?
 
Якщо ти самостійно вирушаєш у подорож, важливо знати хоча б англійську мову. Вся програма твоєї подорожі залежить від тебе. Можна продумати як активний відпочинок, так і спокійний. Я впевнена, що у будь яких умовах можна вирішувати свої проблеми завдяки місцевій діаспорі українців, які живуть за кордоном.
 

«Я намагаюся подорожувати декілька разів протягом року, намагаючись поєднувати це із роботою»

 
– Організовуючи тур самостійно, як познайомитись із місцями без гіда чи екскурсовода?
 
– Завжди на місці можна приєднатися до екскурсій. У багатьох містах є безкоштовні піші тури містом, тривалістю від двох до трьох годин. Їх проводять місцеві жителі на громадських засадах. Містяни віддаються цьому туру повністю, створюють його, розповідають цікаві історії, спогади та легенди. Після туру гості залишають для них чайові за бажанням. Останні два, чи три роки я користуюся таким сервісом. Ці тури мені цікавіші, аніж організовані.
 
Кенія-сафарі
 
Цікаво чи можливо потрапити безкоштовно у дорогі музеї? Я абсолютно без  копійки відвідала музей Лувр та музей Ватикану, куди квиток коштує від 30-ти євро. Кожної останньої неділі місяця вхід у музей Ватикану проводить день відкритих дверей. Держава стимулює людей отримувати культурний розвиток. Цим може скористатися будь-хто. Та потрібно прийти на місце заздалегідь до відкриття, стати у довгу чергу і через деякий час побачити неймовірні речі. У Луврі теж є певні дні в місяці, коли можна зайти безкоштовно. Інформація про такі дні вказана на сайтах власне музеїв. І відповідно до цього можна спланувати свою відпустку.
 
– Як бути із харчуванням? Чи можна зекономити?
 
Завжди варто придивлятися, де харчуються місцеві жителі. По-перше, там однозначно будуть дешевші ціни, по-друге, ви зможете оцінити локальну кухню, спробувати, чим харчуються місцеві. Ми з чоловіком так практикували, тому зараз можу запевнити будь-кого у такій вигоді.
 
Ісландія_Вік_базальтові-колони
 
– Коли ви почали подорожувати? Яку першу країну відвідати?  
 
Я почала подорожувати дуже рано, пов’язано це із тим, що мій батько геолог. Гадаю ця любов до подорожей у мене від нього. Подорожі – це його робота. Подорожі – це моє життя. Він завжди готовий кинути рюкзак за плече і податись світ за очі. А я – відпочиваю у потязі. Першою країною в якій я побувала стала Монголія. Так склалось завдяки татові. У той час Радянський союз допомагав Монголії будувати залізницю, а мій батько був спеціалістом високого рангу, тому його викликали до цієї країни у відрядження на кілька років. Ми з мамою та братом поїхали з батьком. Там ми пробули три роки. Взимку їздили кататися на лижах, а влітку збирали ягоди, чи ходили на річку.
 
Самостійно я почала мандрувати в останні роки школи. Спочатку їздили Україною із друзями. Перший раз у Європу я поїхала дешевим автобусним туром. Завела багато знайомств та друзів. Це була Чехія. Я поїхала  абсолютно сама. Зі мною збиралась подруга, та останньої миті їй не вийшло. Спочатку я не була певна, чи роблю вірно, та вже в автобусі я познайомилась із багатьма туристами з якими і подружилась. Протягом туру я додавала деякі локації самостійно, тоді коли у нас був вільний час. В ту мить я збагнула, що надалі їздитиму тільки у подорожі сплановані самостійно. Так завжди можна глибше пізнати країну.
 
Самостійні подорожі дисциплінують людину. Потрібно скласти план, дізнатися ціни в країні перебування, побачити якомога більше, вкластися у свій бюджет, можливо, за допомогою різних спільнот мандрівників, як то Couchsurfing чи Hitchwiki. Після такої подорожі нас завжди переповнюють незабутні враження.
 
Сніжана САМАНЧУК
 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *