Хостели, як нова культура мандрівників

У світі з кожним роком вкорінюється культура хостелів. Це бюджетне житло стає настільки популярним, що мандрівники активно відмовляються від вартісних готелів. Таке соціальне житло не тільки збереже кошти для подальших подорожей, а й допоможе завести нові знайомства. У Івано-Франківську біля 10 хостелів, які активно функціонують (на період карантину хостели зачинені). 

Що таке “хостел”?

Багато хто вважає, що хостели появились не так вже й давно. Втім, історія такого бюджетного житла зародилась понад 100 років тому. У 1912 році в Альтенському замку почав працювати перший постійний хостел. З роками ідея хостелів дещо урізноманітнювалась, але головна їхня мета так і залишилась незмінною  економне проживання під час подорожі.
Бронюючи хостел, відвідувач оплачує не номер, а місце. В цьому головна специфіка такого бюджетного житла. Тож не варто очікувати самотніх вечорів.

Хостел позбавлений багатьох додаткових послуг, які щиро пропонують готелі. Ви не знайдете в номері туалетно-косметичних засобів чи мінібару. Але таке житло обійдеться значно дешевше, аніж готель чи квартира. Не завжди у хостелі пропонують рушник чи інші індивідуальні речі. Найкраще запастись своїм, адже навіть якщо запропонують  змінювати кожного дня не будуть.

Я буду з кимось жити?

Принципом, який найбільше відлякує охочих поселитись в хостел  багатомісні номери. Якщо в подорож зібрались друзі чи родина, тут не мало б виникнути непорозумінь. Втім, якщо мандрівників не більше трьох, варто очікувати незнайомих сусідів.
Багатомісні номери  не єдиний варіант у хостелі. Деякі з них мають одномісні й двомісні номери. Таких хостелів значно менше, але навіть одномісний номер у хостелі обійдеться дешевше за готельний.

Зазвичай харчування в хостелі не передбачене. Наявність кухні дає змогу самотужки готувати сніданки.
Про безпеку власних речей думає кожен, хто потрапляє один номер з незнайомцями. Зазвичай в кімнатах присутні бокси чи тумбочки під ключ для зберігання речей.

Хостел  хороша можливість познайомитись з іншими мандрівниками, вийти з власної зони комфорту та відчути всю повноту мандрів.

Рівень якості послуг у хостелі, розділяє їх на три категорії. Тому в Україні функціонує Всеукраїнська молодіжна хостельна асоціація (ВМХА), яка була створена у 2003 році. ВМХА щорічно проводить перевірку хостелів на предмет відповідності стандартам IYHF.

А в Івано-Франківську є хостели?

В Івано-Франківську нараховується до 10 хостелів, які успішно функціонують. Здавалось би, таке житло притаманне для Західної Європи, великих міст, але це не так. Хостелами користуються не тільки туристи, а й випадкові люди в певних життєвих ситуаціях.
Найпопулярнішими серед Івано-Франківських хостелів є:

  • Хостел “Центральний” на вул. Гетьмана Мазепи.
  • “MIF” на вул. Тарнавського
  • “Фонтуш” на вул. Чорновола
  • “Пілігрим” на вул. Стефаника
  • “Феномен” на вул. Південний Бульвар
  • “Dream+” на вул. КупчинськогоУ світі вже активно розвивається культура хостелів. Деякі мандрівники навіть не розглядають жодні варіанти житла, окрім багатомісного номера. Економія на проживанні та нові знайомства  відкривають чимало дверей.

Топ найкращих хостелів України за незалежним оцінюванням відвідувачів

Хостел у Чернівцях “Coin Apartments & Hostel”. В цьому красивому хостелі є обслуговування номерів і безкоштовний Wi-Fi на всій території. Гостям хостелу щоранку подають континентальний сніданок або сніданок по меню.


З вікон “DREAM Hostel Lviv” відкривається краєвид на місто. До послуг гостей бар, ресторан, спільні кухня й лаунж, а також безкоштовний Wi-Fi на всій території. До різноманітних пам’яток Львова зовсім близько, тож відвідувачі дуже високо оцінюють “DREAM Hostel Lviv”.


“Central Hostel” у Харкові.
Кімнати оснащені кондиціонером, робочим столом, мікрохвильовою піччю, холодильником, чайником, душем та феном.


Хостел “Простір ВДОМА” в Івано-Франківську. Спільний лаунж, безкоштовний Wi-Fi на всій території помешкання та сімейні номери. Оригінальний інтер’єр притягує молодих мандрівників, а особливо пари.


“Bulgakoff” у Києві. Номери із видом на місто, з власними балконами та спільною кухнею. Хостел Bulgakoff розташований за 1,8 км від Софійського собору та за 2 км від парку Шевченка.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *