Івано-Франківська мерія закликає жителів переходити на індивідуальне опалення (ВІДЕО)

У пріоритеті – перехід на автономне опалення. Такий напрямок взяла Івано-франківська мерія. Цю кампнаію наразі розпочала з інформаційно-роз’яснювальної роботи. А уже навесні чиновники закликають громадян робити й практичні кроки. В іншому випадку, попереджають, наступного опалювального сезону деякі жителі Івано-Франківська можуть не дочекатися тепла в оселях.

Про “автономку” заговорили ще позаторік. Коли «Станіславська теплоенергетична компанія» заявила, що не в змозі надалі обслуговувати своїх абонентів. Восени минулого року суд визнав її банкрутом. Відтак обов’язки СТЕКу взяло на себе «Теплокомуненерго». Опалення в оселях іванофранківців увімкнули. Проте не без труднощів. Зношені тепломережі далися в знаки. І нині іншого виходу, як запровадити індивідуальне опалення для колишніх абонентів СТЕКу, у мерії не бачать.

Наразі міська рада визначила алгоритм дій щодо переведення старого житлового фонду на власне теплопостачання. Від моменту зборів ОСББ та написання заяв. До самого підключення індивідуального опалення. Між тим, наголошують, від’єднати будинок від централізованого теплопостачання може лише фірма, що має відповідну ліцензію. Технічний етап цього процесу можна починати лише у міжопалювальний період. Тобто від квітня до вересня. А от із технічною документацією чиновники радять поспішити. Разом з тим прогнозують, аби перевести місто на індивідуальне опалення, знадобиться декілька років.

Якщо цього не зробити, під загрозою зриву опиниться наступний опалювальний сезон. Насамперед – для колишніх абонентів СТЕКу.

Ірина Калинчук, Михайло Тімаков. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *