НОВИНИ

Івано-Франківські актори відтворили на сцені трагічні події 43-го року (ВІДЕО)

Івано-Франківські актори відтворили на сцені  трагічні події  43-го року (ВІДЕО)

На сцені обласної Філармонії – відома галицька оперета “Шаріка”. Ролі виконують актори Івано-Франківського драматичного театру. За сценарієм січові стрільці святкують уродини свого бойового побратима, а тепер вельможі Степана Балинського. За столом згадують військові походи на Мадярщину та перше кохання поручника – угорської панянки Шаріки. Оперета напонена романтичними сценами та гумористичними епізодами. Джура Клим розважає публіку гострим слівцем та жартами. Згодом закохані зізнаються один одному в почуттях. Під кінець другої дії виставу зупиняють гестапівці. Посеред п’єси в залі лунає постріл

Ошелешеним глядачам наказують залишатися на своїх місцях та підняти руки вгору. Гітлерівські окупанти проводять обшуки. Декого все ж примусово виводять на сцену. Це була реконструкція трагічної події в Станіславові 1943 року.

Опісля глядачі вийшли до місця страти 27-ми українських націоналістів. Тут відбулася поминальна панахида за загиблими. 17-го листопада 1943 -го року засуджених галичан розстріляли просто посеред площі. Ті трагічні миттєвості згадують очевидці та родичі страчених. Як пам’ять вони принесли фотопортрети та навіть зображення самого розстрілу.

Омелян Левицький на власні очі бачив страту українських патріотів поблизу синагогоги. Йому тоді було лише 9 років.

Спогади очевидців увійдуть до меморіальної друкованої збірки. Віддавши шану патріотам всі пристуні повернулися до зали. Діляться враженнями від пережитого.

Глядачі зробили те, чого не змогли їхні попередники 75 років тому – додивилися виставу до кінця. Степан і Шаріка знову разом. Кохання осінило і його приятелів та панночок. Оперета завершилася щасливо.

Віра Лутчин, Юрій Храбатин, Новини на Вежі

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]