Івано-Франківські депутати проголосували за об’єднання територіальних громад (ВІДЕО)

Чиновники назвали це – історичним рішенням. А фахівці – кроком на шляху до територіального та бюджетного збагачення міста. Мова про створення Івано-Франківської ОТГ. 28-ма сесія міськради проголосувала за добровільне приєднання територіальних громад низки сіл до обласного центру. Йдеться про Підлужжя та Черніїв.

У регіональному відділенні Асоціації міст України відзначають також інвестиційні перспективи для Івано-Франківська. Наразі, кажуть, місто не має достатньої кількості вільних ділянок, аби залучати інвесторів. Особливо великих. Об’єднання з селами дасть таку можливість.

Наразі в Україні створено 36 громад навколо міст обласного значення. Та 3 – у самих обласних центрах. Це – Тернопіль, Вінниця та Житомир. Процес створення Івано-Франківської ОТГ стартував на початку року. Нині місто уклало угоду про співпрацю із декількома сільрадами. Серед них – Колодіївка, Узина, Добровляни, Підпечари, Чукалівка. Підлужжя та Черніїв приєдналися останніми. Та уже готові не лише отримати підтримку обласного центру, а й надати її у відповідь.

А тим часом у «команду» до Івано-Франківська проситься Крилос – село у Галицькому районі. Його мешканці звернулися до міської влади офіційним листом. Із проханням приєднати їх до ОТГ. Та посприяти його туристичному розвиткові.

Процес об’єднання територіальних громад міська влада має намір завершити до середини осені. Аби з нового року, коли “фінішує” реформа, провести вибори органів місцевого самоврядування уже в ОТГ.

Ірина Головенко, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *