Івано-франківські кулінари зварили рекордну кількість баношу (ВІДЕО)

Понад тонну справжнього гуцульського баношу. Його зварили п’ятеро провідних івано-франківських кухарів. Безпосередньо у середмісті. Поблизу головної різдвяної ялинки міста. Так активна міська спільнота уже вкотре від початку зими потрапила у Національний реєстр рекордів України. Попередній «рекордний» банош зафіксували у 2013 році. Тоді у курортному карпатському містечку зварили 113 кілограмів кукурудзяної каші. Іванофранківці зуміли додати досягненню «нулів». Щоправда, для цього довелося потрудитися. З самого ранку на Вічевому Майдані розпалили вогнище. Паралельно звозили необхідні продукти та посуд.

На “смачний” запах почали сходитися люди. Невдовзі навколо гігантського казана зібрався натовп. Чим ближче до фіналу – тим тісніше ставало у глядацькій зоні.

А професійні кухарі свою справу знають. Найсмачніший банош, кажуть, традиційний. Кашу варили за звичним рецептом.

Інгредієнти для приготування баношу забезпечили місцеві підприємці. А півтораметровий у висоту та двометровий у діаметрі казан спеціально виготовили на Локомотиворемонтному заводі.

Справилася і команда кухарів. Щоправда, для замішування баношу знадобилася допомога стронгменів.

Та хто їсть багато каші, той на брак сил не нарікає, додають івано-франківські богатирі.

Поруч у меншому казані 25 літрів соусу до основної страви готує «Грибна рота України».

Близько 4-х годин підготовки, майже ще так раз – кипіння. І нарешті – висновок експертів.

Увесь цей час за встановленням рекорду спосерігали сотні містян. Як тільки – но запашну страву зняли з вогню, люди один наперед одного поспішили отримати обіцяну організаторами рекорду порцію страви.

Аби навести лад на імпровізованій кухні під відкритим небом, кухарям довелося декілька разів призупиняти видачу “рекордного” баношу. Аж поки натовп не перемістився за турнікети.

Між тим, “рекордного” гуцульського баношу вистачило усім.

Ірина Калинчук, Геннадій Томнюк. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *