Івано-франківські студенти опановують «Мистецтво і бізнес» (ВІДЕО)

Яке це відчуття – стоячи на столі, розповідати про себе незнайомим людям? А учасники проекту «Мистецтво і бізнес» знають. Адже випробували це на собі. На одному із тренінгових занять, присвяченому ораторському мистецтву. Їх півтори сотні студентів технічних спеціальностей відвідують із середини жовтня. Зізнаються, за цей час про професійний розвиток довідалися більше, аніж за роки навчання у вузі.

Це – своєрідна бізнес-школа. Тут студентам розповідають те, що не входить у навчальну програму закладів профтехосвіти. Проект «Мистецтво і бізнес» – грантовий. Його підтримав Український культурний фонд. Відтак, учасники відвідують заняття безкоштовно.

Антоніна Кашуба понад 5 років навчає людей говорити. Та не просто – а завжди переконливо і впливово. Вона – тренер з ораторської майстерності. Серед її учнів – як школярі, так і депутати. Причому перші, зізнається «майстриня» слова, значно перспективніші «спікери», аніж останні.

Попри це, вважає Антоніна, кожна людина є оратором від народження. Спілкування, як і вміння ходити та вживати їжу, варто розвивати з дитинства. І найбільш доречне для цього місце – за межами зони комфорту. Саме так вона працює зі своєю аудиторією. І «настільні» виступи, каже – це ще не найсміливіше, на що йдуть її учні.

Усі тренінгові заняття, кажуть наставники, скеровані, у першу чергу, на те, аби пробудити у студентах упевненість у власних діях. Адже багато хто із них мріє не лише реалізувати себе в обраній професії. А й започаткувати власну справу в Україні.

Жіноче підприємництво і легка промисловість – два стратегічних напрямки, на які саме взяли курс організатори бізнес-школи. До 2025 року вони мають намір створити також інкубатор. Для мікробізнесу.

Ірина Головенко, Мирон Василик. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *