Івано-франківські волонтери провели тифлоекскурсію для незрячих (ВІДЕО)

На перший погляд – звичайна екскурсія. Однак, ті, хто прийшли до туристичної пам’ятки, побачити її не можуть. Як і усе, що відбувається довкола. Вони – незрячі.

Однак, для цих людей вади зору не стали вироком. У декого з них, як компенсація цього органу чуття, надзвичайно чутливий нюх або ж природний слух. А ще – уява, яка допомагає їм побачити на рівні підсвідомості.

«Заплющ очі. Дивись серцем» – ніби слоган усієї тифлоекскурсії. Так звучить назва волонтерського руху, учасники якого й організували туристичну подорож. Для людей із вадами зору. Досі в Івано-Франківську такого для них не робив ніхто. У захопливу культурно-історичну мандрівку вони вирушили напередодні.

В Івано-Франківську мешкає понад три сотні незрячих, констатують волонтери. Та більшість із них воліють сидіти у чотирьох стінах. Адже поза ними для цих людей – багато недосяжного.

Однак, на цьому життя не завершується, упевнено говорять люди із вадами зору. Усе залежить від того, наскільки ти сам себе обмежуєш.

Саме так з дитинства незрячу Ольгу Мах на екскурсії водив батько. Нині, хай уже не в ролі екскурсовода, він, за звичкою, також поруч.

Культурно-історичну тифломандрівку визначними місцями Івано-Франківська провели студенти-першокурсники. Факультету туризму. З нагоди Міжнародного дня незрячих. Стартувала екскурсія від Ратуші. А, відтак, її учасники відвідали «маєтки» Потоцьких, Вірменський собор, Колегіальний костел, готель «Дністер». Побували і на розкопках Тисменицької брами.

Ірина Головенко, Мирон Василик. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *