Іванофранківці долучилися до всеукраїнського забігу “Шаную воїнів, біжу за Героїв України” (ВІДЕО)

Одночасно з тисячами співвітчизників з різних міст України – з місцевого стадіону «Рух» розпочали легкоатлетичний забіг іванофранківці. У всіх – одне гасло: «Шаную воїнів, біжу за Героїв України». А на грудях – імена. Не їхні. Нині бігуни долають дистанцію за тих, хто зупинився передчасно. Багатьох із них учасник забігу Володимир Соловей знав особисто. Адже пліч-о-пліч із ними стояв на фронті.

На відміну від батька, 9-річний Дмитро Героїв в обличчя не знає. Проте усвідомлює, що таке війна.

Півтора кілометри алеями парку Шевченка. Із прапорами у руках. Та патріотичними вигуками.

Це – перший всеукраїнський забіг за національних Героїв. Торік його організовували лише в деяких містах України. Зокрема, в Калуші, Коломиї та Надвірній. Івано-Франківськ піхопив ініціативу цього року. У колоні бігунів – представники правоохоронних органів, чиновники, учасники та ветерани нинішньої війни на Сході України. Також – родичі загиблих бійців, яким випало увіковічнювати пам’ять.

Без переможців і переможених. Адже це – не змагання. Мета забігу, кажуть організатори, в іншому. Нагадати суспільству про ціну української незалежності. Між тим, пам’ятні медалі про участь у турнірі отримав кожен. Символічно вручали їх бігунам батьки загиблих героїв.

Пам’ятну дистанцію пробігли півтори сотні іванофранківців. Організатори кажуть, насправді охочих було значно більше. Проте змушені були встановити обмеження. У звязку із карантином. Втім, запевняють, це – не останній забіг імені Героїв України в Івано-Франківську. Всіх, хто не мав змоги долучитися цього року, запрошують на наступний.

Ірина Калинчук, Геннадій Томнюк. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *