Іванофранківці оздоровлювалися на Водохрестя (ВІДЕО)

Хто на Йордан скупається, тому гріхи прощаються. Іванофранківці з року в рік традиції не зраджують. Сміливо пірнають у крижану воду, незважаючи на мороз. Адже вірять, так очищують і душу, і тіло.

Христос Хрестився в ріці Йордані… А швидкоплинні води Бистриці освятили священнослужителі.

Владика Івано-Франківської УГКЦ Володимир Війтишин благословив вірян на березі Бистриці Надвірнянської. Поблизу вулиці Івасюка. Це – одне з улюблених місць іванофранківців на Водохреща. На Велике водосвяття сюди прийшли близько тисячі містян. Не випадково, саме тут облаштували пункти обігріву. Та сконцентрували сили і засоби профільних служб.

Загартовувалися іванофранківці і в міському озері. Втім, у крижану воду заходили не з порожніми руками. А з гирею. Жінки – 8-кілограмовою. А чоловіки – із втричі важчою. Так змагалися у витривалості. Хто більше разів підніме гирю – той і виграє. Процес контролював місцевий богатир Назар Павлів.

Сам рекордсмен не втратив нагоди позмагатися і під час нинішнього Богоявлення Господнього. Одним із перших поліз у воду. 24-кілограмову гирю Олександр Точенніков підняв пів сотні разів.

Загалом власні сили у йорданській воді випробували з десяток місцевих силачів.

Все ж, перевершити досягнення минулорічного лідера не зміг ніхто. Другий рік поспіль титул переможця і грошовий приз – 5000 гривень – забрав Олександр Точенніков,співробітник поліції і справжній богатир.

Ірина Калинчук, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *