НОВИНИ

Іванофранківців пригощали повстанським кулішем (ВІДЕО)

Іванофранківців пригощали повстанським кулішем (ВІДЕО)

Куліш – прямісінько із вогню. На «польове» частування шикуються черги іванофранківців. Від малого – до старого. Хоч і розніжені різноманіттям сучасної кухні, відмовитися від повстанського обіду – не змогли. Таким у середмісті Івано-Франківська частували активісти. В рамках Всеукраїнської кампанії «Пам’ять нації». З нагоди 90-річниці створення ОУН.

Довкола – юнаки у формі українських повстанців. Зі зброєю в руках вони ніби охороняють казан із кулішем. Насправді ж, кажуть, тут – для візуалізації. Та історичної достовірності. На плечі реконструктора Олександра Данилюка – справжній «ППШа» – пістолет-кулемет системи Шпагіна.

Усе, запевняють інструктори, витримано у «стилі» 45-го. Щоправда, обід, яким пригощали сьогодні – скоріш святковий, аніж буденний. Таким кулішем повстанці ласували вкрай рідко.

Відкривати нові імена. Саме таке завдання поставили перед собою прикарпатські науковці на найближчий рік. В Україні його названо на честь Організації українських націоналістів.

У майбутньому історики мають намір підготувати на основі зібраних матеріалів монографію. Із біографіями та світлинами учасників збройного формування.

Ірина Головенко, Анастасія Чустра, Юрій Храбатин. Новини на «Вежі».

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]