Іванофранківцям роз’яснили особливості законодавства про житлово-комунальні послуги (ВІДЕО)

Кінець епохи ЖЕО. З 1 травня став чинним Закон України “Про житлово-комунальні послуги”. Українці надалі мають обрати собі постачальників комунальних благ. На умовах партнерства. У цьому зв”язку на споживачів чекає низка нововведень, попереджають в профільному Департаменті.

Згідно з новим законодавством на ринку будуть три суб’єкти: споживачі, управлінці та виконавці послуг. Перші поділятимуться на індивідуальних і колективних. До цього розряду належать, зокрема, будинкові комітети та ОСББ. Щодо електро- та газопостачання, то у цій сфері послуг діятимуть лише індивідуальні договори. Якщо мешканці не визначаться з органом управління, відбудеться відповідний конкурс.

До травня наступного року всі мешканці повинні укласти відповідні договори. За кожен день протермінування нараховуватиметься пеня. Крім того, якщо у будинку більше половини помешкань відключених від мереж централізованого опалення та гарячої води, власники квартир мають право на облаштування системи індивідуального енергопостачання .

Михайло Березень, Оксана Семко, Мирон Василик, Новини на “Вежі”.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *