Кращі практики ОТГ презентували в Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування (ВІДЕО)

Кожна громада унікальна по-своєму. А от об”єднавшись на основі децентралізації, знаходить неординарні рішення та виробляє позитивні практики, які варті поширення. Такий лейтмотив презентації прогресивного досвіду прикарпатських ОТГ. Скажімо, Ланчинська ОТГ активно розвиває інфраструктуру. Інколи власним коштом, не чекаючи субвенції. Люди самі долучаються до роботи, бо переконані за них ніхто краще не зробить. І не вирішить для ОТГ усіх соціально-побутових проблем.

У свою чергу Тлумацька ОТГділиться практичним досвідом реалізації медичної реформи. Створений позаторік Центр первинної медичної допомоги нині демонструє високу якість медичних послуг. Їх отримують мешканці 8 сіл. При цьому ОТГ не відмовилася від сільських ФАПів. Від Національної служби здоров”я Центр цього року отримав майже 6 мільйонів гривень на власний розвиток.

А представниця Рожнятівської громади Валентина Розвадовська презентувала цікаву освітню практику. У Хімчинському ліцеї запровадили “Електронний щоденник”. Таку новацію породила потреба більш тісної комунікації із батьками ліцеїстів.

Добровільно об’єднані громади – це лідери, які ризикнули, згуртувались, сформували свої команди, і отримали певні знання та досвід. Вони матимуть значно більше шансів на розвиток порівняно з тими, хто буде об’єднаний адміністративним шляхом.

Михайло Березень, Геннадій Томнюк, Новини на Вежі.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *