ЕКСКЛЮЗИВНІ ІНТЕРВ'Ю

Купити квіти, не можна пройти повз: репортаж з квіткових ринків (ФОТО)

Купити квіти, не можна пройти повз: репортаж з квіткових ринків (ФОТО)

Жителі Франкового точно знають, куди йти за квітковим букетом. Павільйони на Валах, які вирізняються спокоєм, чи всім відомі магазинчики на вул. Мельника. Там відразу почуєш характерне: «Заходьте, будь ласка, по квіти, гарний вибір». Ми не забули і бабусь, які торгують квітами. Тож, про квіткових продавчинь і любов до своєї справи читайте у підбірці особливих історій. Починаємо з ринку на вулиці Мельника.

Ліда

Ще з студентських років дівчина працює тут у денну зміну, з 7 години ранку. За фахом Ліда – дизайнер. Найдивніше замовлення, яке було, це піоновидні троянди серед зими. Магазинчик має вже і своїх постійних відвідувачів. Найбільш ходові квіти це троянди. Гарно йдуть вазони. Також відвідувачам подобаються незвичні композиції.

“Бувають просто люди більш вибагливі, складеш те, що він хоче, подивиться: “ну добре, але і не добре”. А є такі люди прості, які відразу кажуть: «Я розраховую на таку суму, складіть мені те, і те.” – такій людині хочеться ще більше допомогти.”

Оксана

Власниця квіткової майстерні на вул. Мельника відкрила свою справу через покликання. Пані  Оксана за освітою – медик. У продажі, крім звичайних квітів, тут ще пропонують овочево-фруктові композиції. Також бренд допомагає у оформленні весіль.

“Я не можу створити два однакові букети, як художник не може написати дві однакові картини. Щоразу інші роботи, інше бачення. В весільній флористиці така у мене фішка – не повторювати жодне оформлення. Навіть, якщо є однакові декорації, однакові локації, то все одно щось змінюю.”

Оксана

Оксана працює у цій сфері 4 роки. З екзотичних квітів є фрезія, хлопок, фурункулуси, піони і анемони. Ще є еустома, вона не з дешевих. Роза популярна в будь-яку пору року. Квітковий магазин працює і вночі. Нічні покупці не скупляться на гроші. На вітринах, окрім квітів, ще й оголошення «Потрібен продавець». Чому?

«Тому що, квіти – це не є дуже така легка справа, де ти взяв просто зліпив собі букет і пішов гонорово. Тобто, найперше, це є спілкування з людьми. Не кожна людина хоче спілкуватися. Це є важка робота. Тому що, як не як, треба квітку чистити, треба за нею доглядати, треба знати кожні сорти. Це великий обсяг роботи. Тобто, не кожна людина може себе проявити в сфері такої творчості. Не всі є творчими.»

Оксана

У приміщенні квіткового магазину досить людно. Одна закохана пара чекає на перегляд каталогу. Заходить чоловік, робить замовлення на вранішню доставку квітів. Ще одна жіночка купляє вазон, а на виході, бере щей ніжні кали. В чому секрет такого успіху, запитуємо у Оксани. Дівчина посміхається, каже, що постійно слідкує за трендами, намагається замовляти незвичні сорти і любить свою справу.

За мій час роботи, я знаю трьох людей, які пробували теж відкрити квітковий бізнес, і вони закрились. Тому що тут треба вміти реалізувати товар. По суті, тиждень часу на реалізацію. Якщо ти хочеш, щоб він був класний, свіжий, гарний. Ти за тиждень його маєш продати. Ти маєш так зробити букет, композицію, щоб людина зайшла і захотіла його купити.

 Мар’яна

У квіткових павільйонах на Валах зовсім інша атмосфера. Тут зустрічаємо Мар’яну. Жінка працює у сфері флористики п’ятнадцять років. Хоч ми і звикли, що квіти тільки для жінок, та продавчиня каже, що замовлення бувають і для чоловіків.

“Бувають такі квіти, суто чоловічі. Стреліція така чоловіча квітка. Антуріум так само багато беруть для мужчин. Або строго високі червоні троянди чи коралові, такі високі гарні. Просто стрічкою оформлюю, не дається нічого.”  

Ганна

Цю пані можна побачити  на вулиці Левка Бачинського. Ганна Семенівна з Тисменичан, тут продає з 85-го року, відколи вийшла на пенсію. Проте вона продає не щодня, каже, що приїздить лиш, коли має багато квітів. В середньому, везе з собою 10-12 букетів. Підходить жіночка купувати:

-По чому бузок ваш?

-По 20 грн.

-Беріть, бо вже не буде більш, вже відцвітає. Один? Бо я ще маю один. Давати два? (сміється) Беріть-досягайте. Вчора зрубала, він любить, щоби його зрубували, він так пускає багато і розцвітає.

Ганні Семенівні важко пересуватись, болить поперек. Багато коштів жінка витрачає на ліки.

“Це місце вибрала, бо мені тут добре з автобуса злізти. Але звідси гонять. Бо деякі позаплачували. Але вже тако, шо я стара, ну і я не кожен день буваю. Викликають міліцію. Міліція якось приходить, і каже: “та то ж ваші конкуренти нам дзвонили”. Бо дехто має документи на цю площу. Тут страшно дорого – 70 грн на день треба платити.”

У пані Ганни нема якоїсь улюбленої квітки, каже, що усі квіти любить від черемші до хризантеми.

“Кожна квітка – кожна красна. Я іду і любуюся. Мені ся здає, що я за того так живу довго.” 

Юлія Яковин

Наталка Курсик

 

 

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]