Міжнародний день відмови від куріння відзначають у третій четвер листопада (ВІДЕО)

Про шкідливість тютюну для здоров’я людини знають практично усі. Про це розповідають дітям ще за шкільними партами. Втім, як свідчить офіційна статистика, кожен 5-й підліток в Україні курить. Від «дози» нікотину не може відмовитися кожен 2-й чоловік і кожна 6-та жінка. І чим більший «стаж» курця, тим важче стає це зробити.

Нині все більшої популярності набувають так званні замінники звичайних сигарет. Зокрема, електронні сигарети та тютюнові вироби для нагрівання. Курці переконані, така альтернатива менш шкідлива. Як для них, так і для оточення.

«Безпечного куріння не існує». На цьому наголошують як медики, так і науковці. Тому Центр громадського здоров’я та громадська організація «Життя» започаткували одноіменну національну інформаційну кампанію. Фахівці запевняють, наукові дані не дозволяють стверджувати, що вживання будь-якого виду тютюнових виробів може бути безпечнішим для здоров’я, у порівнянні з іншими.

Електронні пристрої для куріння досі не підпадають під дію чинного законодавства. Єдина норма, згадана у законах, — це заборона куріння електронних сигарет у громадських місцях. Як наслідок, їх рекламне просування на ринку та продаж ніяк не обмежені. Минулого тижня Парламент зареєстрував комплексний антитютюновий законопроєкт. Він покликаний посилити захист здоров’я громадян від шкоди тютюну та його замінників. І передбачає заборону реклами в Інтернеті. Та продаж цих товарів особам до 21-го року. Також під обмеження потраплять ароматизовані тютюнові вироби і рекламна викладка сигарет у магазинах та кіосках.

За даними щорічного звіту Державної служби статистики, на Прикарпатті – понад 146 тисяч курців.

Ірина Калинчук, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *