Молитва під тризубом: у прикарпатському селі відзначили день народження Каменяра (ВІДЕО)

Мешканці прикарпатського села Олешів збираються під Худиковою горою. У національному вбранні та святковому настрої. Аби відзначити день народження Каменяра. Місце зустрічі – незмінне. З ним, розповідають селяни, пов’язана особлива історія. Три роки тому на схилі гори їх односельчанин Ярослав Клід виклав тризуб. На честь повернення сина Володимира з війни.

Після 8-ми місяців на східному фронті Володимир зміг повернутися додому. Тоді зізнався батькові: вперше в житті, його, досвідченого вояка, охопив страх.

Ці слова Ярославу закарбувалися в пам’яті на все життя. Тоді він пообіцяв собі, якщо син повернеться додому живим і здоровим, він неодмінно увіковічнить цю подію. На щастя, так і сталося. І Ярослав дотримав слова.

Для прикарпатців це місце стало паломницьким. На вершині гори селяни збудували каплицю. А дорогою до неї встановили понад десяток хрестів. Ось і нині, знагоди дня народження Івана Франка, молилися тут за добру долю для України.

Ярослав Клід доглядає за тризубом, як за рідною дитиною. Двічі на рік білить каміння. А нещодавно, каже, вдалося підсвітити пам’ятний знак. Тепер, тішиться, герб видно здалеку. Навіть у темну пору. Згодом його освятили. Тоді олешівці закопали в землю капсулу. З іменами усіх, хто доклав зусиль для його створення. Над тризубом замайорів державний прапор.

Ірина Головенко, Геннадій Томнюк. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *