На «Промприладі» стартувала Літня школа з універсального дизайну (ВІДЕО)

Дизайн – як естетичний феномен. Експерт у сфері соціальних реформ Олена Іванова запевняє, таке вузьке трактування давно застаріло. Художньо-технічне проектування середовищ вийшло на рівень універсальності. І про це нині вона розповіла учасникам Літньої школи дизайну в Івано-Франківську.

На противагу стереотипам, універсальний дизайн стосується не лише інклюзії, наголошує Олена Іванова. Хоча й саму концепцію розробив американський архітектор з інвалідністю Рон Мейс. Та з часом ідея універсального дизайну розширилася.

Охочих пройти Літню школу дизайну було чимало, кажуть куратори. Проте потрапити на воркшопи змогли лише обрані. Ті, які, на думку організаторів, мають відповідний теоретичний і практичний досвід. Це – архітектори, дизайнери, ІТ-фахівці, громадські активісти, представники сфери інформаційних послуг та органів місцевого самоврядування. Серед них – іванофранківець Сергій СидОрів. Розповідає, концепцією універсального дизайну зацікавився давно. І навіть створив Інтернет-платформу, яка зібрала уже близько півтори тисячі однодумців.

Аби потрапити на воркшоп, Анастасія БабАш приїхала аж із Маріуполя. У рідному місті працює у Департаменті соцзахисту. Зокрема, дбає про лобіювання інтересів маломобільних груп населення. Позаторік, розповідає Анастасія, у Маріуполі почала діяти відповідна програма з облаштування доступного середовища.

Літня школа з універсального дизайну – один з елементів масштабного міжнародного фестивалю «Сеанс міського сканування». Після триденного навчання кожен із учасників повинен створити власний проект. Стосуватиметься він удосконалення середовища «Промприлад. Реновація». Тут кажуть, готові сприяти реалізації ідей щодо створення безбар’єрного простору. Адже приміщення заводу наразі практично недоступне маломобільним групам населення.

«Сеанс міського сканування» в Івано-Франківську – вдруге. В рамках фестивалю – резиденція за участі 12-ти урбаністів з усього світу. Упродовж місяця вони також створюватимуть проекти на благо «Промприладу» і не лише. Окрім того на учасників фестивалю чекає 7 воркшопів. На тему розвитку міст.

Ірина Головенко, Юрій Храбатин. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *