На Прикарпатті ліквідовують наслідки негоди (ВІДЕО)

Так нині виглядає Галич з висоти пташиного польоту. Він один із півтора десятка адміністративних районів Прикарпаття, що найбільше постраждали від повені. Загалом у 165 населених пунктах області підтоплено понад 4 з половиною тисячі житлових будинків. Стихія зруйнувала 110 кілометрів автодоріг та 90 мостів. Ще сотні пошкоджено. Рятувальники продовжують відселяти людей із небезпечних територій. Гелікоптером доставляють продукти харчування жителям Верховинського району, які через негоду опинилися відірваними від цивілізації. Велика вода наробила шкоди і в Івано-Франківську. Зокрема, у мікрорайоні «Пасічна». Там затопило цілі двори.

Тим часом через підтоплення зачинили дитсадок «Вишиванка», що на вулиці Хіміків. Вода тут прибула всього за 15 хвилин, кажуть очевидці. І зайшла всередину приміщень. Наразі тут працюють аварійні служби. А дітей тимчасово перевели у сусідній садок.

А у селі Угринів комунальники укріплюють місцеву дамбу. Аби завадити прориву на пошкодженій ділянці. Гребля почала руйнуватися після злив. А це – єдине, що захищає місцевих мешканців від потопу.

Уже дві доби телеграм-чат «112» не стихає. Прикарпатці інформують один одного про стан справ на автошляхах.

Чи безпечний міст на «Пасічну» – одне із запитань, які турбують людей. Після проливних дощів, кажуть, деформаційні шви на міській переправі почали розходитися. Це питання підняла комісія з надзвичайних ситуацій. Міст через Бистрицю Солотвинську – обмежено працездатний. Проте наразі безпечний. Такий висновок надали фахівці міської дорожньої компанії.

Пік опадів позаду, запевняють у гідрометцентрі. За минулу добу в Івано-Франківську випала майже місячна норма дощів. Як і прогнозували синоптики, рівень води у річках суттєво піднявся.

Пані Тереза мешкає неподалік – на Набережній вулиці. Бурхливу Бистрицю їй видно з вікон будинку.

Таки піде на спад, заспокоюють метеорологи. Уже з наступної доби, прогнозують, опади припиняться.

Ірина Калинчук, Геннадій Томнюк. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *