На стихійних ринках продають квіти занесені до Червоної книги України (ВІДЕО)

Перші провісники весни… Ранньоквітучі рослини – проліски, підсніжники, крокуси – цвітуть у лісах… І на стихійних ринках Івано-Франківська. Хоча збір та продаж первоцвітів в Україні заборонений законом, в середмісті запросто можна придбати букетик. Продають первоцвіти в середньому за 10-20 гривень. Для продажу квіти виривають із цибулинами. Аби продовжити термін «зберігання» букетів. Після такого “вандалізму” відновлення рослин у природі стає неможливим. Екологи стверджують, один вирваний підсніжник – це вкрадене життя у 45-и паростків. А саме стільки могло б вирости у майбутньому.

Штраф за продаж підсніжників сягає від 100 до 215 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. З конфіскацією товару. Деякі продавці первоцвітів вже отримали попередження від правоохоронців. Та життєва безвихідь, кажуть торговці, не дозволяє полишити цю справу.

Не купувати підсніжники людей закликають працівники екологічної інспекції. Переконані, якщо не буде попиту – зникне й пропозиція.

Усі первоцвіти охороняються Червоною книгою України. Підсніжники та інші весняні квіти нині – на межі зникнення. Ранньоквітучі потерпають не лише від браконьєрів. А й від змін природніх ритмів, глобального потепління та несезонних приморозків.

Роксолана Бабій, Ярослав Лелет, Новини на «Вежі»

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *