Надія Левченко: “Після восьми років в театрі мене спіткало кіно”

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Франківчани мають ким гордитись. Тепер глядачі побачать її не тільки на сцені театру, а й на екранах телевізорів. Надія Левченко поділилась таємницями гри на площадці зйомок першого україномовного серіалу «Черговий лікар». Ми говорили про адаптацію, труднощі, зйомки та плани на майбутнє. Гортайте – буде палко!

 

–  Познайомте читачів із серіалом. Яким бачите його ви?

 

– Сценарій пише чудова творча жінка, українська співачка, відома як автор пісень і продюсер поп-рок-гурту «Таліта Кум» – Юлія Міщенко. Людина, яка все своє життя присвятила музиці, створила такий сильний проект у кіноіндустрії. Вона вкладає велику любов у свою роботу. Це не банальний, не дурний, не типовий серіал, а – професійний та якісний. Серіал «Черговий лікар» стане українським «Доктором Хаусом». Зараз завершуються зйомки першого сезону, і вже ходять чутки про створення другого. Коли продукт вартісний, хочеться працювати безкорисно. Я дуже ціную вартісні проеки. До прикладу, мені імпонує серіал «Кухня», там театр і душа. Всім акторам варто гнатись у кіно не за гонорарами, а за ідеєю, для того щоб відродити український кінематограф.

 

– Чи вдалось адаптуватись до телевізійної гри після багатогорічного досвіду роботи у театрі?

 

– Відверто кажучи, я не знаю чи вдалось. Спочатку їхала на зйомки – як на каторгу. Я відчувала себе студенткою першого курсу. Після восьми років в театрі мене спіткало кіно. У мене маленький досвід зйомок перед камерами. Грала у короткому метрі “З акордеоном у Париж”. Тоді мене дуже хвалили, але зрештою вирізали. Після цього 2 роки не було ніяких пропозицій, було багато проб, в яких пролітала. І я вже змирилась із цим, вирішила, що тільки театр – це моє. Але коли пройшла кастинг на цей серіал – моїй радості не було меж. Коли приїхала на перші зйомки була дуже переляканою. Тут багато нюансів: світло, робота на дві камери, медична термінологія. Через брак часу буває, що доводиться знайомитись із текстом за 30 хвилин до входу в кадр.

 

– Скільки часу проходили зйомки 1-го сезону, та як вони відбувались?

 

Зйомки ще триватимуть до травня. Задля створення 2-ох серій потрібно 6 днів. На правду, це дуже мало. Але завдяки професіоналізму команди все вдається реалізувати у життя. Загалом 40 серій, з моєю участю – 20. Хронометраж серії від 40 до 50 хвилин. Всі сцени знімаються у Києві. Виготовленням займається група компаній у сфері кіно- і телепродакшна FILM.UA. Спеціально для серіалу побудували справжню лікарню, у якій можна проводити операції.

 

– Якою є ваша героїня? Чи вдалось прожити її?

 

– Коли мені прислали запит на пробу, я прочитала про неї і зі спільного побачила тільки приблизний вік та фанатичність до роботи. Спочатку вона мені видалась пихатою та жорсткою. Коли я дізналась, що у неї закохане, мало не все відділення лікарні, почала осмислювати чому так. Вона ж така складна особистість. З часом я зробила її ніжнішою та співчутливішою. Важко налаштуватись на роботу, якщо почуваєш себе некомфортно у своєму образі. А саме так я почувала себе на початку зйомок. Та з досвідом почала до цього по-іншому відноситись, приймати той образ, що є і вживатись в нього. Хоча моя героїня строга, але хоче бути ніжною, жіночною та коханою.

 

– Серіал «Черговий лікар» медичного характеру. Попередньо ви вивчали медичну термінологію?

 

– Коли я народила сина, ознайомилася із багатьма проблемами та радостями материнства. Від тоді і почала цікавитись медициною. Як будь-яка турботлива мама, я все вичитувала та дізнавалась. Мене консультувала сімейний педіатр, давала поради. Якби я пішла у медицину, я можливо б себе там знайшла. Завжди із інтересом читала діагнози пацієнтів, які по сценарію до нас потрапляли.

 

– Телесеріал україномовний. Його покажуть тільки в Україні?

 

– Перший сезон буде дублюватися і російською мовою для країн СНД. Мою героїню дублює інша артистка, хоча я могла б і сама. Для проекту не вигідно викликати мене з Франківська для дубляжу. Та і взагалі рідкість, щоб для серіалів брали акторів з іншого міста, при чому на ведучі ролі, бо це не вигідно. Простіше взяти київських акторів, які є на місці.

 

– Чи поступали після зйомок пропозиції зіграти ще десь?

 

– Пропозиції є. Я вже пробувалась на декількох проектах. На ведучу роль не потрапляю через постійні роз’їзди та графік. Не хочу наврочити, бо ще нічого конкретного, але «Вежі» розкажу. Режисер Анатолій Матешко зніматиме серіал, і мені хочеться потрапити до нього, повчитися у відомого режисера. Там не провідна роль, але хороший образ. Відправила пробу, чекаю на відповідь. Валом пропозицій немає, бо цим потрібно займатися. Акторство – це професія фарту.

 

 

– Заглядаючи у майбутнє, ти бачиш себе у театрі чи на екранах телевізорів?

 

– Мене тягне до всього. Коли ти любиш свою справу, то немає ні важчого, ні легшого, я просто люблю свою роботу. Я хочу щоб у моїй професії об’єднувались телевізійний і театральний досвіди. І ще хочу дітей родити, борщі варити, грати і зніматись.

 

«Черговий лікар» – це перша україномовна медична мелодрама. Головні герої серіалу – чотири лікаря, прототипами яких стали реальні київські медики. Різні за характером, вони готові зробити все, щоб врятувати своїх пацієнтів не тільки від фізичного, а й від душевного болю.

Героїня Наді: Ефектна, розумна, кар’єристка, стежить за всіма новими тенденціями в медицині. Переважно працює у приймальному відділенні. Може бути різкою з колегами, коли впевнена у своїй правоті. Але у ситуаціях, коли треба підтримати, виявити чуйність – не залишається байдужою до пацієнтів.
ЇЇ гасло «Медицина – це наука. Немає хвороби, яку не можна було б подолати за допомогою сучасної науки».
Усі чоловіки лікарні таємно закохані в Павленко, але її серце поки що належить лише роботі.

 

Сніжана САМАНЧУК

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

 

ПОДІЛИТИСЬ