«Надзвичайники» вкотре наголошують на шкоді від спалювання сухостою (ВІДЕО)

Втім, ані рейди, ні агітації, ні профілактичні бесіди, ні навіть слова «великих людей» не переконують прикарпатців припинити масово спалювати сухостій. З року в рік «традиційно» димляться Вовчинецькі пагорби. Та садово-городні масиви в околицях Івано-Франківська. А нині до цього переліку добавився ще й Хриплинський промвузол.

«Надзвичайники» нагадують, самовільне випалювання рослинності та її залишків вважається адміністративним злочином. Як стосовно екології, так і благоустрою. І не в останню чергу – щодо себе. Адже при спалюванні однієї тонни листя в повітря виділяються 30 кг чадного газу і 9 кілограмів мікрочастинок диму – пилу, оксидів азоту, важких металів та сполук. Усе це підвищує ризик виникнення ракових захворювань. Нагадують, втім, марно. Густа димова завіса сезонно опускається на місто.

Усе це здебільшого виявляється безнаказаним, розчаровано визнають рятувальники. Адже більшість пожеж в екосистемах виникає тоді, коли вогонь залишається без нагляду. І як наслідок – без винуватця.

Це відео на особистій сторінці у соцмережі опублікував співробітник Міської аварійно-рятувальної служби. І це – лише одна із тисяч невинних «жертв» людської байдужості. Під час цієї пожежі вигоріло півсотні гектарів лісового масиву між Микитинцями та Тисменицею. А винуватець, як і в більшості випадків, уник відповідальності.

Ірина Головенко, Юрій Храбатин. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *