НОВИНИ

Обласна філармонія відзначила 100-ліття з дня народження патронеси Іри Маланюк (ВІДЕО)

Обласна філармонія відзначила 100-ліття з дня народження патронеси Іри Маланюк (ВІДЕО)

Вона підкорила найбільші сцени світу. Та про своє українське коріння не забувала ніколи. Тому нині співвітчизники легендарної галичанки – оперної співачки Іри Маланюк з гордістю відзначають 100-ліття з дня її народження. Зокрема, Івано-Франківська філармонія, що з 2017-го року носить її ім’я.

Окрім любові до України – велике бажання вчитися і розвиватися. Саме воно скерувало 19-літню співачку у Відень. А далі – у близько 80-ти оперних театрів світу. На батьківщину Іра Маланюк повернулася через півстоліття. Із поважним досвідом. Та автобіографічною книжкою – німецькою мовою.

І це таки сталося. Львівський композитор та музикознавець Богдан Котюк створив український відповідник автобіографії співачки – «Голос серця». А невдовзі його ініціативу підхопили у музичних колах. Доктор мистецтвознавства Стефанія Павлишин упродовж двох місяців прожила в оселі Іри Маланюк. Вивчала архів співачки. Аби сформувати збірник рецензій – «Історія однієї кар’єри».

Окрім книг та платівок, пам’ять про Іру Маланюк зберігають родичі співачки. Іванофранківчанці Вірі Білевич пощастило особисто бути знайомою з Ірою. Хоча, пригадує, бачила її всього кілька разів за життя.

Святкування 100-річчя від дня народження Іри Маланюк продовжилися урочистим погашенням спеціальної марки та конверта. А також – святковим концертом «Я – українка з Галичини».

Ірина Головенко, Анастасія Чустра, Юрій Храбатин. Новини на «Вежі».

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]