Олександр Положинський: «Ми не 20-літні ветерани, які експлуатують здобутки минулих років, ми активно працюємо над створенням нового потенціалу»

Олександр Положинський — лідер українського гурту «Тартак», створеного 1996-го року, проекту «Був’є» (2014-го), громадський діяч, співак та телеведучий.

 

Музичний досвід команди «Тартак» сьогодні має неабиякий стаж, – гурту вже 20 років. На творчому шляху команди були не тільки білі смужки, проте попри всі перепони, група сьогодні активно гастролює, готує два нові альбоми, які будуть різними за своєю концепцією, а також реалізує креативні ідеї у відеороликах до нових композицій.

 

Сашко Положинський, гостюючи у «Вежі», розповів про свої творчі проекти, згадав про непрості часи гурту «Тартак», та що потрібно було для емоційного оновлення учасників групи, також розказав про свою телевізійну діяльність та амбіційні плани на майбутнє. Більше читайте у розмові.   

 


17917774_10213019781512985_4992394389829256953_o
– В грудні минулого року гурт «Тартак» відзначив своє 20-річчя. Це досить пристойний термін для існування музичного колективу. Як ви оцінюєте свої здобутки?

 

– Для кожного творчого колективу 20 років існування – це вагома дата. Не кожен колектив дотягує до такого ювілею. Ми прийшли до цієї дати у досить непоганій формі: творчій, концертній та фізичній.

 

Зараз відбувається концертний тур містами України, зокрема маленькими містечками. Розкажіть більше про концепцію туру та де вже побували?

 

– Наше турне відбувається у рамках всієї країни. У нас вже були концерти у Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Маріуполі, Черкасах, Кропивницькому, Луцьку, Рівному, Чернігові, Славутичі… Найцінніше те, що люди на нас чекали, навіть вже зараз, після концертів, нам пишуть із проханнями приїхати ще. Цього разу ми вперше за 20 років виступили із сольним концертом, це було у Кропивницькому. Раніше ми завжди виступали на фестивалях, на відкритих майданчиках, на збірних «солянках», але нашого власного концерту ніколи не було. Ми отримали колосальне задоволення і бачили, що людям теж подобається. Нехай «Тартак» зараз не на піку своєї популярності, але люди нас пам’ятають. У нас є певна категорія постійних прихильників, а є й люди, котрі з новими піснями вперше відкрили нашу музику для себе. Не можна говорити, що ми 20-літні ветерани, які експлуатують виключно здобутки минулих років, ми активно працюємо сьогодні над створенням майбутнього потенціалу.

 

18671500_1783172908365169_4331554837924368877_o

 

– До вашої 20-ої річниці було анонсовано вихід двох нових альбомів, але їх ще немає. Чому і коли вони врешті зявляться?
 

– Ми вирішили, що не варто поспішати, краще ми зробимо все як належить та на якісному рівні. Вже в грудні ми зрозуміли, що якщо ми будемо поспішати, то не отримаємо бажаного результату.
 

Які це будуть альбоми? Чим вони відрізнятимуться один від одного?
 

– Це два альбоми, які пишуться практично паралельно, хоча один вже повністю записаний. Це альбом, над яким працює виключно група «Тартак», оскільки його простіше було зробити, тому що записували тільки учасники гурту і все залежало виключно від нас. Над іншим альбомом працюємо разом із Романом Сорокою, моїм хорошим товаришем, головним музичним ідеологом в проекті «Був’є». Роман працює зараз у студії в Луцьку, займається зведенням цього альбому. Продюсером альбому є запрошена особа, це Артур Данієлян. Зі свого боку ми також задіяні в цій роботі: я, як вокаліст та наш гітарист Антон. Інші музиканти не надто залучені, оскільки основну частину займає електронна музика, якою якраз займається Артур. Саме це принципово відрізняє один альбом від іншого, в одному є музиканти та музичні інструменти, а в іншому – тільки гітара та електронна музика. Окрім того, що там інший саунд, цей альбом з Артуром Даниліяновим, стане ще альбомом дуетів. Раніше у нас вже був дуетний альбом, але він діяв за іншим принципом, там не було саунд продюсера, він мав зовсім іншу концепцію.

 


 

Процес зйомок кліпу гурту “Тартак” на пісню “Стара школа” (гортай стрічку)

 

 

Коли чекати на нові альбоми?

 

– Мені б хотілось, щоб обидва альбоми були готові на кінець літа, тоді ми зможемо їх презентувати.

 

Одночасно два?

 

– Наразі ще немає виробленої концепції. Зараз ми зняли перший кліп на пісню з нового альбому. Тому все залежатиме від того, коли саме буде цей відеоролик. До того ж, хочеться зробити програму, яка б доносила потрібний посил до слухачів. Ми хочемо грати наживо. В цьому і полягає різниця між концертними програмами, які маємо зараз, з тим, що збираємося робити після виходу цих двох альбомів. Саме вони дають можливість виключати велику кількість старих пісень з нашого концертного репертуару. Тому зараз, під час виступів я кажу, що можливо деякі пісні публіка чує востаннє. Хто зна, може в майбутньому ми робитимемо ностальгійні концерти, наприклад, присвячені якомусь з альбомів, але це будуть тільки одноразові акції.

 

18920869_1052778664823286_8846646909017377505_o

 

У житті «Тартака» були часи, коли ви хотіли заморозити гурт, виступати тільки на деяких фестивалях. Пройшов рікпівтора, і зараз ви готуєте два нових альбоми. Як далось подолати такий період?

 

– Мені здається спрацював ефект «Був’є». Пригадую, у 2014-му році перебуваючи в рідному Луцьку, я організував ще один проект, який називається «Був’є». В ньому я вирішив реалізувати все те, що не вдавалося реалізувати в «Тартаку», через те, що всі доволі пасивно ставились до створення нових пісень. Проте, коли я запустив «Був’є» і він почав набирати обертів, ми записали альбом, кілька успішних пісень, відтоді учасники «Тартаку» активно взялися за роботу. На пробудження гурту також дуже вплинув альбом «Ввічність». Завдяки якому люди, котрі не знали раніше про «Тартак», почали чути про нас, а ті, хто вже призабув нашу творчість – знову почали слухати наші пісні. Саме це додало натхнення всім нам.

 

Коли колишні учасники гурту «Тартак» пішли з колективу, можна було побачити на шпальтах видань про чвари між учасниками колективу. А вже зараз ви виступали разом із колишніми учасниками, котрі сьогодні працюють в гурті «Бумбокс». Це говорить про те, що у стосунках змінилась ситуація?

 

18278124_1762825110399949_4451007982972508055_o

 

– Свого часу, ми дійсно розійшлись не дуже приємно, наговорили багато неприємних речей в бік один одного. Та зараз ми подорослішали, переосмислили деякі речі. Мені здається, що хлопці з «Бумбоксу» по-іншому переоцінили наші стосунки. Я теж не з тих людей, хто буде довго «виношувати» в собі образи. Ми давно з’ясували всі наші проблеми та обговорили недомовки. Зараз нормально спілкуємося, але не можу сказати, що ми дружимо. Спільно ми навіть зняли класний ролик – анонс нашого концерту.
 

Раніше вас можна було побачити у телеекранах у ролі ведучого на музичному каналі. Після того – пауза, і зараз ви знову «в телевізорі». Розкажіть про свою роботу на ТБ сьогодні.
 

– Мені завжди було цікаво працювати на телебаченні, але в певний момент я зрозумів, що не хочу робити те, що диктують. Потрібно займатися тим, що приносить в першу чергу задоволення мені. У мене був довготривалий час компромісів, мені не завжди подобалося те, що потрібно було робити: були жанрові обмеження та певне зобов’язання як ведучого. З часом, я зрозумів, що ті пропозиції, які мені надходять, як до ведучого, мене не влаштовують. І нарешті керівництво телеканалу «М2» запропонували мені програму, яка наближена до того, що я хотів би роботи. Мені підійшов формат. Обговорення щодо всіх нюансів, зокрема і розробку концепцію, визначали спільно. Наші думки багато в чому співпали, тому я задоволений таким варіантом праці на ТБ. Програма називається «Моя музика», вона виходить у прямому ефірі щосереди.

 

 

Тарас ЗЕНЬ
 
Сніжана САМАНЧУК
 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *