Олеся Ребрик: «В цю роботу я закохалась відразу»

Створення унікальних іграшок власними руками, цікаві образи ляльок у втіленні фантазії франківської майстрині Олесі Ребрик. У своїй роботі жінка, перш за все, знаходить задоволення та велику втіху.
 
– Розкажіть про ідею створення оригінальних іграшок.
 
– Назва «Lursis» виникла спонтанно. Lursis – староанглійське слово, означає «той, що милує око». Тому мені видалось, що для іграшок, зроблених hand made – це непогана характеристика.
 
– Яка технологія створення ляльок?

– Наразі не виходжу за межі технології  «Тильда». Звісно, що з кожною новою іграшкою з`являється розуміння того, як зробити її гарнішою, міцнішою та досконалішою. Кожна наступна іграшка має бути кращою за попередню. Пошук досконалої технології – це безкінечний процес.
 
13148420_1702849299990886_1147996638_o
 
– Скільки часу потрібно для створення однієї іграшки?
 
– Кожного разу по-різному. В залежності від складності та розміру, орієнтовно потрібно десь від години до декількох днів. Скажімо, для лялечок із останньої колекції  «Рустикаль» одне плаття відшивалось приблизно вісім годин, тобто один робочий день. Багато часу займає робота над декором, бо кожного разу хочеться створювати щось особливе.
 
– Від коли займаєтесь хенд мейдом? І чому саме такий вибір?
 
– Вже майже три роки. Все почалось з того, що мені запропонували виконувати роботу для майстерні «Хлоя», відшивати заготовки для іграшок.  До того моменту ніколи іграшками не займалась. Раніше працювала конструктором одягу, ще цікавилась скрапом, подарунковим пакуванням,  флористикою, але іграшками – ні. Але в цю роботу закохалась відразу. А згодом спробувала створювати свої індивідуальні речі.
 
13162235_892403977553015_747994020_n
– Що вас надихає створювати такі іграшки?
 
– Натхнення для мене – це процес гармонізації себе з тим, що я створюю. Настільки вдалось себе згармонізувати та налаштуватись на роботу, настільки і є здатність сьогодні творити.
– Звідки беруться ідеї для кожної іграшки?
 
– Ідеї народжуються дуже просто. Вони тиснуть, намагаються вирватись на волю. З ними багато мороки, бо їх ще треба доводити до пуття і тільки після того можна втілювати, щоб передати в простоті іграшки.
 
– Розкажіть чи копіюють ваші роботи.
 
– Не думаю, що мої іграшки хтось копіює. Всі, хто працює у галузі текстильних іграшок, працюють на одному полі, тому можливе схоже відображення. У цій справі всі шукають, радше, щось своє особливе та неповторне. Хоча, можливе копіювання дизайну. Але то таке, кумедні пригоди.
 
13129059_892403940886352_697029118_o
– Які ваші найулюбленіші роботи?
 
– Кожна робота найулюбленіша, поки вона у процесі роботи. А вже, коли я віддаю іграшку, то зазвичай забуваю про неї, вже не відчуваю її своєю. Чомусь таке відчуття.
 
– Ви раніше проводили майстер-класи. Розкажіть про них. І чи не плануєте організовувати схожі заходи?
 
– У мене було два майстер-класи в «Ресторації Мулярових». Загалом така робота мені сподобалась, бо МК – це інтерактивний процес. І тут не тільки вчиш, але й вчишся сама. Але на майбутнє є прагнення попрацювати в царині арт-терапії, через процес створення іграшок на заняттях, тобто лялько-терапія. Створення ляльок своїми руками – це найкращий антидепресант. Ляльки допомагають побачити свої внутрішні якості, через образне мислення. Створення ляльки – розвиває самоконтроль, пам’ять та укріплює емоційну сферу. 
 
– Чи не плануєте організувати виставку?
 
– Найближчим часом буде виставка-продаж в «Ресторації Мулярових».
Там буде виставлена колекція іграшок «Рустикаль».
 
13162488_892403894219690_160289134_n
 
– Чи не має на меті розширюватись? Створення власного верстату, тощо.
 
– Щодо створення верстату – то ні. Та мені б дуже не хотілось мати найманих працівників, які б працювали під моїм ім’ям чи на мене. Маю досвід співпраці з різними майстрами, які виконують чи виконували для мене різні частини роботи. І надалі, мені б хотілось саме так працювати, тобто це завжди будуть партнерські взаємостосунки з іншими фахівцями.
 
Створюєте іграшки для рідних?
 
Для себе та рідних іграшки не створюю. Але вони мої перші оцінювачі. Завжди питаю думку рідних про нові іграшки та про новий дизайн.
 
– Яку мету перед собою ставите?
 
– Я перед собою ставлю такі цілі: зробити іграшки якомога доступнішими широкому загалу. Хочеться, щоб люди мали змогу купляти якісні та екологічно чисті, за доступними цінами іграшки. Постійно працюю над ідеєю, щоб мої іграшки ставали не інтер’єрними, а ігровими. Тому аби вони були цікаві діткам українізую вироби. Зараз працюю над ілюструванням казок українських авторів та героїв українського фольклору, можливо це будуть цілі ігрові набори.
 
Сніжана САМАНЧУК

ПОДІЛИТИСЬ