ОЛЬГА РУДИК: “Кожен має територію за яку відповідає”

Тендітна дівчина і водночас головний фахівець нагляду муніципальної інспекції з благоустрою – Ольга Рудик. Дівчина розповіла про діяльність інспекції, яку франківці вже охрестили «Зеленою поліцією».
 

 
– Олю, розкажіть про діяльність інспекції.
 
– Інспекція займається благоустроєм міста. Це поняття включає в себе контроль правопорядку у місті. Регулюємо питання розміщення рекламних вивісок та спотикачів, контролюємо встановлення смітників, перевіряємо розміщення холодильних камер у центрі міста, чи є на них дозвіл. Проблематичне питання для Франківська – незаконно встановлені тимчасові споруди малих архітектурних форм, з чим ми і боремося. Ще контролюємо роботу комунальних працівників.
 

 
– З якими правопорушниками найважче боротися?
 
– Наш затятий шкідник – це люди похилого віку, які від надлишку вільного часу багаторазово телефонують у дріб’язкових питаннях, а інколи видуманих. На кшталт: «Пересадіть вазон в інше місце, він мені не подобається», або ж – «Обріжте гілочку» навіть якщо дерево живе. Ми можемо допомогти у випадку коли рослина вже суха, звернувшись до відповідної служби. Вони не розуміють компетенції нашої діяльності. Коли ти витрачаєш себе на дурниці, не залишається часу для вирішення важливих проблем.
 
– Як виглядає робочий день інспектора з благоустрою?
 
– Кожен із нас приходить у Департамент о 8 ранку, отримує завдання, настанови і благословення від керівника, сідає на свій транспорт і гайда світ рятувати. Кожен прямує на свій район. Спочатку опрацьовує звернення, а потім уже самостійно виявляє порушення. Правопорушники раніше обходились тільки усним попередженням, а зараз ми складаємо приписи – це офіційне попередження після якого слідує адміністративний протокол.
 
– Як боретесь із незаконною торгівлею?
 
– Працюємо над цим питанням спільно із поліцією. Оскільки ця сфера складна, інспекція самостійно не впорається.
 
– Як відбувався набір до інспекції?
 
– Я побачила в Інтернеті інформацію про те, що існує така установа як Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою, у яку триває набір людей. За освітою я юрист, тому і вирішила спробувати. На той час я була у пошуку роботи за спеціальністю. Віднесла резюме в Департамент, і уже за кілька днів мене запросили на співбесіду. На правду, було багато людей – біля сотні. Комісія з 6-ти людей задавала запитання загального та юридичного характеру. Відверто кажучи, я думала буде ще якийсь конкурс. Але коли прийшла для того, щоб почути відповідь, з мене почали брати мірки для форми.
 

 
– Чи складно дівчині виконувати таку роботу?
 
– Головне, що мені не доводиться застосовувати фізичну силу. У конфліктних ситуаціях ми звертаємось до поліції. А для того щоб просто поговорити із людиною, вказати на помилки – не має значення чи ти жінка чи чоловік, ти – представник закону. Основне донести до людини, що ти їй не ворог, а навпаки – хочеш допомогти.
 
– Чи знають франківці вас? Не плутають із поліцією?
 
– Деякі люди розрізняють, а деякі називають нас «екологічною поліцією», чи «зеленою поліцією». Швидше тому, що наша служба схожа за діяльністю. Та байдуже, як нас називають, головне щоб дотримувались правил благоустрою. Наша форма говорить сама за себе, бо люди у формі не будуть займатися дурницями.
 
– Із кількох людей складається муніципальна інспекція Франківська?
 
– Нас десятеро інспекторів. Кожен має певну територію за яку відповідає. Насправді через невеликий штат, і через виклики по дурницям нам не вистачає часу для вирішення покладених перед нами завдань.
 
– Розкажіть про засоби переміщення, про ваш транспорт.
 
– У нас є 6 велосипедів і 4 скутери. Деякі інспектори поки ще доробляють водійські права на скутер. Дівчатка – на велосипедах, а хлопці на скутерах. Ще маємо одну машину, якщо потрібно кудись невідкладно їхати.
 
Сніжана САМАНЧУК

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *