Жінка з сильним рукостисканням. Авторка творів, що “світяться мужністю та впевненістю”. Наприкінці ХIX століття вона твердо стояла на ногах в українській літературі. Але зовсім хитким було її становище в особистому житті. Зокрема, у стосунках з відомим українським літератором Осипом Маковеєм. Він допомагав їй торувати шлях в літературу, редагуючи твори, якими був зачарований. Для нього вона була Олею. Для інших – Ольгою. Ольгою Кобилянською. Видатна українська письменниця є головною героїнею психологічного роману Ольги Саліпи “Оля”. Щоправда у книзі вона постає саме жінкою, а не письменницею. Жінкою, здатною на самопожертву заради коханої людини.
Авторка відповідально поставилася до мистецької біографії видатної української письменниці. Десятки разів перечитувала відповідні монографії, аби не помилитися у фактах. А їх чимало у книзі. Попри це Ольга Саліпа закликає читачів віднестися до роману насамперед як до художнього твору. Бо й авторської інтерпретації у романі не бракує.
Окрім цікавого сюжету цей роман цінний тим, що пробуджує інтерес до визначних митців, які творили та поширювали українську культуру понад сотню років тому… І це не лише Ольга Кобилянська та Осип Маковей. Це також художниця Августа Кохановська, близька подруга Кобилянської та ілюстратора її творів. Вона відіграє важливу роль у книзі. Також в романі згадуються Іван Франко, Леся Українка та Василь Стефаник, Тож після прочитання “Олі” кортить дізнатися більше про персонажів книги. А просто зараз послухайте, чому Ольга Кобилянська розчарувала Осипа Маковея під час першої зустрічі.
Залишити відповідь