Панно відомого українського художника Михайла Жука “Біле і чорне” презентували в Івано-Франківську (ВІДЕО)

Історія одного шедевру. Таким поета Павла Тичину не зображували у шкільних підручниках. На картині Михайла Жука “Біле і чорне” молодий літератор постає в образі чорного ангела, що грає на сопілці. Поруч – світловолоса дівчина, як ангел білий. Вони ніби повільно проходять повз “велике вікно”. А навколо цих півфігур – буяння квітучих рослин. Нині картина-панно із приватної колекції Тараса Максим”юка вперше експонується в Івано-Франківську.

Картину “Чорне і біле” Михайло Жук створив у 20-их роках минулого століття. Масштабне полотно розміром два метри на три виконане на семи окремих аркушах грубого паперу. Митець використав гуаш, вугілля, пастель та акварель. Павла Тичину ми знаємо як відомого українського літератора. Але в молодості захоплювався живописом. Навчався малюванню в Чернігівській художній школі і був кращим учнем Михайла Жука. Тому і став героєм його картини.

Як і його студенти Михайло Жук захоплювався літературою. Створенню “Білого і чорного” передувало написання однойменного вірша “Білим і чорним хотів би я бути … ”

Оксана Семко, Світозар Савчук, Новини на “Вежі”.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *