Павло Варениця (учасник гурту «Epolets»): «У кожного всередині є власне море»

З Одеси – до Івано-Франківська. Вони привезуть частинку моря для своїх шанувальників. Гурт «Epolets» виступить у Франківську сьомого грудня з презентацією четвертого лонгплея «Діти моря». Три композиції з релізу вийшли раніше в якості синглів: «Я хочу буті з тобою», «Місто спить», «Діти Моря». Між іншим, новий кліп на пісню «Одна» за місяць набрав майже 30 тисяч переглядів.

«Epolets» — український рок-гурт, що був створений 2012-го року в Одесі. Команда грає альтернативний рок трьома мовами. Музиканти вважають, що їхня музика — це сплав кількох поколінь рок-культур: диско 70-х, хард-рок 80-х, гранж 90-х. Завдяки активному спілкуванню фронтмена з публікою, соковитому звуку та нестримному драйву самих музикантів концерти Epolets незмінно проходять за всіма правилами справжнього рок-шоу.

2015-го року в шостому сезоні шоу «Х-Фактор» колектив «Epolets» увійшов до дванадцятки найкращих виконавців, але до перемоги не дійшов. 22-го листопада гурт випустив перший сингл з нового альбому під назвою «Я хочу бути з тобою». За час існування «Epolets» дали кілька сотень концертів по Україні, встигли виступити в Грузії, Чехії, Молдові, Польщі, Білорусі. Крім того, їх визнали однією з найбільш фестивальних українських груп. Вони виступали на багатьох фестивалях як в Україні, так і за кордоном.

Мало хто знає про цікаву історію засновника та вокаліста гурту – Павла Варениці, котрий у своєму житті має два покликання – море та музика. Більше про неординарного виконавця та драйвовий гурт – читайте в інтерв’ю.

Фото: Дмитро Коммісаренко

Павле, раніше ви були моряком. То як захоплення морем переросло в захоплення музикою?

– Я виріс у сім’ї моряків. Другою за шкалою значимості в нашій родині була музика. Тато і дідусь часто розповідали захоплюючі морські історії, а на фоні в цей момент грали Меркьюрі або Маккартні. Після закінчення школи я продав гітару і вступив в морську академію. Кілька разів виходив в море, але захоплення музикою дало своє – закінчивши останній контракт, я зібрав групу, яка сьогодні переросла в «Epolets».

Чим, окрім музики, займаються інші учасники колективу?

– О, у нас дуже різноманітні інтереси. Наш гітарист Андрій за сумісництвом ще й татуювальник. До речі, у нього багато клієнтів серед наших шанувальників. Барабанщик Ігор серйозно захоплюється спортом і навіть іноді виступає за збірну з веслування у своєму місті. Нещодавно до нас приєднався басист Вова, він з Дніпра, тому раніше працював з нами в якості промоутера.

Фото: Дмитро Коммісаренко

Розкажіть про ваш новий альбом «Діти моря»

– Це наша четверта студійка. Навесні я написав однойменну пісню «Діти моря», яка стала гімном альбому. Весь реліз пронизано морською тематикою. Ми вважаємо, що у багатьох людей всередині є власне море. Вони живуть особливою безкрайньою «морською свободою», цілеспрямовані й готові до змін. Саме ці люди надихнули нас на створення альбому. У нових піснях більше філософії і прихованих сенсів, але вони, як і раніше, особисті і досить відверті.

Що б ви побажали усім музикантам-початківцям?

– Якщо ви хочете займатися музикою в Україні, пам’ятайте: гроші і слава приходять не відразу і не до всіх. Любов до творчості повинна йти із середини. І якщо ваша мета – донести щось до людей, розповісти їм свою історію, то наберіться терпіння і працюйте над собою довго і старанно. Професія музиканта важка і не завжди вдячна, але це те, чим я живу, і те, що я люблю найбільше.

Коли слухачі зможуть почути новий реліз наживо?

– У Івано-Франківську виступ плануємо 7 грудня у «Panorama Pub». Він стане частиною нашого туру на підтримку нового альбому. До того 17 листопада відбудеться велика презентація в Києві.

Сніжана САМАНЧУК

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *