Петро Кульба та Леся Аронець (ВІДЕО)

Розмова про побутові відходи. Відсутність системи перероблення , у тому числі системи роздільного збирання побутових відходів призводить до втрати Україною щороку мільйонів тонн ресурсоцінних матеріалів, що містяться у відходах. Крім того, втрачається можливість використання відходів для інших цілей. До прикладу, у Швеції біогаз від побутових відходів використовується для вироблення електроенергії, якою освітлюються житлові будинки. Нам потрібно вчитися культурі сортування сміття і , зрештою, можливо зменшити купівлю упакованих продуктів. Ще згадаємо, що при розкладанні деяких відходів отруйні речовини потрапляють у землю, а пізніше, у воду, яку ми з вами п’ємо. Чи існує мораторій на захоронення особливо небезпечних відходів? Порівняємо українське законодавство до європейського. Які вимоги ставляться до різних видів відходів? Які є види відходів у Європейському каталозі (чи класифікації) відходів?

Що таке ліміт на утворення відходів? Пам’ятаймо, що змішані відходи – це сміття, а роздільно зібрані відходи – це ресурси, з них можна виробити нові корисні речі. Більше інформації ви можете знайті на сайті громадського центру “Еталон” в проекті “Менше сміття – краще життя”, а також на сайті Івано-Франківської ОДА в департаменті екології та природних ресурсів.

Гості:
Леся Аронец, Голова правління Громадської організації “Громадський центр “Еталон”
Петро Михайлович Кульба, начальник відділу економіки природоохоронної діяльності, екологічного моніторингу, зв’язків з громадськістю та ЗМІ управління екології та природних ресурсів ОДА

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *