Профілактичну акцію #ДійПротиНасильства влаштували в Івано-Франківську (ВІДЕО)

Як діяти у випадках домашнього насильства? Куди звертатися за допомогою жертвам? Та яка відповідальність передбачена за це кривдникам? На ці та інші питання прямо у середмісті Івано-Франківська відповідали представники поліції, влади та громадських організацій. Профілактичну акцію влаштували в рамках всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства». Організатори запевняють, правоохоронні органи та соцслужби готові ефективно реагувати на прояви домашнього насильства. Однак, у суспільстві досі прийнято про це мовчати.

Від початку року на лінію “102” надійшло понад три сотні звернень. Здебільшого – від жінок. Та близько двох десятків з них – від чоловіків. І це, наголошують соцпрацівники, ще раз демонструє, жертвою насильства може стати будь-хто. Незалежно від статі.

У грудні 2017-го в Україні прийняли нове законодавство, що значно розширило інструменти впливу на людей, які вчиняють домашнє насильство. Мова про адміністративну і віднедавна кримінальну відповідальність. Крім того, в Івано-Франківську від початку осені діє спеціалізована мобільна поліцейська група, що реагує виключно на виклики про домашнє насильство.

Та все ж близько 250 викликів мобільної групи підтвердилися. Наразі правоохоронці зареєстрували півсотні кримінальних проваджень. За статею 126-1 Кримінального кодексу України. Організатори соціальної акції наголошують, постраждалі від домашнього насильства можуть отримати безоплатні консультації та правову допомогу. При потребі – адвокатське представництво у суді.

Ірина Калинчук, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

————————————————————————–
Офіційна сторінка Facebook:


Сайт Телерадіокомпанії “ВЕЖА”:

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *