Протест православних та руйнування австрійських будівель в центрі міста (1988 р.) (ВІДЕО)

“Оцифрований Франківськ” програма про наше з Вами місто, яке збереглось на кіноплівці.

Перший сюжет за 1988 рік про голодування православних священників у приміщенні міської ради, що тоді знаходилась на вулиці Грюндвальській в будівлі теперішнього суду. Православні отці протестують нібито через утиски уніатами (греко-католиками) по всій Галичині.

Друге відео датується також 1988 роком. Критичний сюжет на тодішню Івано-Франківську владу, яка не займається реставруванням та порятунком старих австійських і польських будівель. А натомість забудовує центральну частину міста. Цьому сюжету вже 30 років, проте він буде актуальним для сучасних любителів “зради” у соціальних мережах.

ПОДІЛИТИСЬ

4 Comments

  1. Панчишин Reply

    …Так от ми чотирнадцять років цей квартал відновлювали. А реставраційні майстерні стали першими, хто щось почали робити.Цю табличку я сам малював)))

  2. Панчишин Reply

    …не знаю які у кого спогади, а ми мали навколо кварталу (Галицька 9-29 в реставраційних майстернях), навколо тоді ще на площі Урицького (Шептицького) і протести, і російське (ще радянське телебачення – памятаю були Пітєра кіношники), і кгб, що навколо нас в реставраційних совалось ще починаючи з 1988року. Особливо гостро це було вже у 1990році…добре пам’ятаю – бо ми ще з Яковиною працювали над “Імпрезою” власне у 1988р., але він щойно (вже до другої “Імпрези”) не дотягнув пішов у Облраду, а у нас постійно збирались і Рухівці і письменники і власне всі, хто ще ходив на вуличні суперечки довкола розділення церков…Оце очевидно вже ті другі зйомки 1990р. Це тоді Горбі сказав знамениту фразу – “…а во Львовє, грєкі с католікамі воюют”…

  3. Любов Артем"єва Reply

    Тут якась помилка з датами! Події з протестами православних священників Московського патріархату розпочалися 30 жовтня 1990 року. Зверніть увагу на перші кадри.Там на міській раді , на даху, два прапори -радянський та український. Наш державний український прапор встановлений на будинку здається 10 квітня 1990 року,а саме головне – вже не має пам”ятника Леніну перед будинком. – його знесли 7-8 жовтня 1990 року за рішенням міської ради.

    1. Тарас Зень Reply

      Дякуємо за пильність пані Любо. Дата взята з архівної довідки де оцифровувалось відео. Можливо упорядники просто помилились. Ще раз спасибі за слушне зауваження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *