Прикарпатські рятувальники розповіли, як правильно спланувати похід у гори (ВІДЕО)

Це слід врахувати, плануючи похід на засніжені вершини Карпат. Проте навіть елементарні заходи безпеки, відзначають рятувальники, туристи-ектремали часто ігнорують. Натомість гори люблять досвідчених. І помилок не прощають.

Саме тому перше, що рекомендують «надзвичайники» – обрати гіда. Досвідченого знавця гір, який поведе групу туристів безпечним шляхом. До цього, наголошують, варто поставитися відповідально. Ніколи не зайве – перестрахуватися.

Далі у переліку обов’язкових дій – підготовка спорядження. Та реєстрація у територіальному пошуково-рятувальному відділенні. Таких в області – 9. Серед них – Явірницьке. Розташоване на горі Піп Іван. Найвища високогірна держустанова в Україні.

Велику групу, кажуть фахівці, для походу збирати не варто. Оптимальна кількість – 6 людей. Причому не менше половини складу команди мають бути досвідчені мандрівники. І мова не лише про фізичну підготовку. А в першу чергу – психологічну. Адже паніка в екстремальних обставинах може ще більше загострити ситуацію.

Ірина Головенко, Юрій Храбатин. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *