Прикарпаття лідирує в Україні за смертністю від раку щитоподібної залози (ВІДЕО)

Профілактика та лікування на ранніх стадіях. Це те, що здатне зберегти людське здоров’я і врятувати життя. Особливо, коли мова йде про онкологічні захворювання. Про це прикарпатські медики уже традиційно нагадали під час Місячника обстеження населення області. Особливу увагу приділили патологіям щитоподібної залози та меланомі.

Ця медична процедура дозволяє діагностувати новоутворення щитоподібної залози у 95-ти відсотках випадків, кажуть фахівці. Такий метод дослідження нині – на першому місці у світовій медицині.

Місячник здоров’я пройшов на базі Івано-Франківського та Коломийського онкодиспансерів. Уже вп’яте. Упродовж місяця медикам вдалося обстежити понад 750 прикарпатців. У 120-ти із них виявили патології щитоподібної залози. Ще у 12-ти – меланому.

Разом із тим летальність від раку щитоподібної залози в Івано-Франківській області залишається найвищою в Україні. А все тому, кажуть фахівці, що пацієнти в більшості випадків звертаються за медичною допомогою на пізніх стадіях.

Йодна недостатність чи зовнішнє опромінення. Усе це в більшій чи меншій мірі – ризик, коли мова йде про рак щитоподібної залози. Втім, не останню роль тут відіграє генетична схильність до онкозахворювань. А також – вік. Після 45-ти років опорність людського організму перед недугами послаблюється.

Ірина Головенко, Юрій Храбатин. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *