НОВИНИ

Робітничі професії (ВІДЕО)

Робітничі професії (ВІДЕО)

Середня спеціальна… Із такою освітою в Івано-Франківську не вистачає працівників, кажуть у мерії. Добрий кухар, кравчиня чи слюсар – нині одні із найбільш потрібних професій на місцевому ринку праці. Дефіцит робітничих кадрів міська влада планує зменшувати. Відтак 18-а сесія міськради ухвалила Програму щодо співпраці між професійно-технічними навчальними закладами та промисловими підприємствами міста.

Програма популяризуватиме робітничі професії. Обов”язковим буде проходження практики на підприємствах міста з подальшим працевлаштування. Також в планах – проведення різних профорієнтаційних виступів за участі вихованців ПТУ.

Відсутнє навчальне обладнання, невідповідність підготовки у профтехучилищах із вимогами роботодавців – основні проблеми ПТУ. У мерії обіцяють сприяти розвиткові середніх навчальних закладів. Наголошують на створенні виробничих площ.

Профтехучилища виконують ще й чималу соціальну функцію, кажуть депутати. Кому не під силу вступити до вузів, знаходять себе в робітничих професіях.

Нині в Івано-Франківську функціонують 9 ПТУ. На вибір вступника пропонують близько півсотні спеціальностей. На думку депутатів, перелік потрібно розширювати.

Ухваливши відповідну Програму, на наступному засіданні сесії депутати мають намір звернутися до Кабміну із проханням частково звільняти від оподаткування підприємства, що працевлаштовують випускників профтехучилищ.

Оксана Семко, Андрій Бойко, Новини на “Вежі”.

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]